Sağlık Bakanlığı’na tepki gösteren SMA’lı bebeğin babası kendini yakmaya çalıştı

Ankara’da SMA TİP 1 hastası Göktuğ bebeğin babası Atakan Altunöz, Sağlık Bakanlığı önüne gelerek kendini yakmak istedi.

SMA TİP 1 hastası bebeğinin tedavisinde kullanılacak ilacın Türkiye’ye getirilip devlet tarafından karşılaşması için Sağlık Bakanlığı önünde eylem yapan baba Atakan Altunöz, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmek istedi. Eline yanıcı madde alan Atakan Altunöz, Sağlık Bakanı gelmezse kendisine zarar vereceğini söyledi.

“SAĞLIK BAKANI BURAYA GELECEK. BENİM EVLADIM CAN ÇEKİŞİYOR”

Baba Atakan Altunöz, “Kimse yanaşmayacak bana, Sağlık Bakanı buraya gelecek. Benim evladım can çekişiyor, yaklaşma. Evladım SMA hastası, orada can çekişiyor. Bana yaklaşmayacaksın, uzaklaş. Konuşmayacağız, bana kimse yaklaşmayacak; Göktuğ benim evladım. Göktuğ, SMA TİP 1 hastası, bu ilacı devlet versin. Yaklaşmayın, yakarım kendimi. Bakan buraya gelecek. Bakın görün, hepinizin evlatları var, evladım orada can çekişiyor.” diyerek tepkisini dile getirdi.

Çevredeki vatandaşlar ve güvenlik görevlileri babayı, “Yapma, çocuğunu, eşini düşün” diye sakinleştirmeye çalıştı. Altunöz’ün ‘kendimi yakarım’ demesi üzerine, bir özel güvenlik görevlisinin, “Geçen de senin gibi birisi geldi Bakan görüştü, işini çözdü gitti” sözleri ile ikna etmeye çalıştığı görüldü.

Çevredekilerin telkiniyle ikna edilen baba Atakan Altunöz, elindeki yanıcı maddenin gözüne bulaşması sonucu Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Altunöz’ün tedavisinin ardından karakola götürüleceği öğrenildi.

AMBULANS ŞOFÖRÜ DE EYLEM YAPMIŞTI

Önceki gün bir ambulans sürücüsü, “Onkoloji hastasını taşıdım, 3 saat boyunca hastane hastane dolaştım ama hastayı bırakacak yer bulamadım. Vatandaşlara zarar vermek istemiyorum, sağlık bakanının gelmesini istiyorum.” diyerek Sağlık Bakanlığı önünde eylem yapmıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin