Şaban Sevinç, skandal ifadelerini böyle savundu: Akıllı olun bazı KHK’lılar!

Bizim TV’nin Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, dün gerçekleştirilen YouTube yayınında kullandığı skandal ifadeleri, KHK’lıları tehdit ederek savundu.

Söz konusu programda, yurt dışındaki Hizmet Hareketi mensuplarının MİT tarafından ‘paketlenerek’ geterilmesi gerektiğini anlatan Sevinç, tepkiler üzerine bugün şu paylaşımda bulundu: “Fetöcüler, eski MİT mensubu Burak Darıcılı ile yaptığımız programı diline dolamış. Sebeb MİT neden firari Zekeriya Öz gibileri bulup getirmiyor diye sorgulamamız. Bazı ahmaklar da Fetullahçıların gazına gelip bize yürüyor. Akıllı olun bazı KHK’lılar!”

Şaban Sevinç’in paylaşımının altına yüzlerce tepki yorumu yapıldı.

ŞABAN SEVİNÇ: BEN MİT’İ SEVERİM, ÖNEMİNİ BİLİRİM

Bizim TV’nin YouTube kanalında konuşan eski MİT mensubu Ali Burak Darıcılı, Hizmet Hareketi’ne mensup olduğu ileri sürülen kişileri Afrika ve Orta Asya ülkelerinden kaçırmak için rüşvet verildiğini söylemişti. Şaban Sevinç’in, “Beklerim ki ben mesela MİT, bir gün gitmiş Zekeriya Öz’ü paketlemiş Almanya’dan getirmiş Ankara’ya… Bunu yapmıyorlar, yapamıyorlar. MİT’i ben severim, önemini bilirim. Ama yani mesela f.töcüler Avrupa’da, Amerika’da cirit atıyor. Neden mesela 1-2 tanesini getiremezler?” sorusuna Darıcılı, “Çünkü yurt dışında şu anda bu tür faaliyetleri icra etmek konjonktür gereği çok mümkün değil.” cevabını verdi.

Şaban Sevinç’in, “Ama Afrika’dan getiriyorsunuz! demesi üzerine Darıcılı, “Çünkü o ülkeler çok güçlü devlet yapısına sahip değil. Rüşvet vererek vs. yapıyorsunuz.” dedi. Ali Burak Darıcılı’nın sözleri üzerine Şaban Sevinç, “Burak bey rüşvet vererek ben de getiririm yani! MİT’E gerek yok ki! Ben de giderim Gana’ya, gerekli rüşveti veririm valizle, alırım gelirim f.töcüyü.” ifadelerini kullandı. Ali Burak Darıcılı’nın tepkisi ise şöyle oldu: “O kadar küçümsemeyin, kime rüşvet verileceğini bilmek de önemli yani.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin