Sabah yazarlarından halka hakaret: ‘Zeka özürlüler, ayılar’

Sokağa çıkma yasağına 2 saat kala kararın açıklanmasından sonra marketlere hücum eden halka havuz medyası Sabah’ın yazarları hakaret etti.

Sabah gazetesi yazarları Mehmet Barlas ve Engin Ardıç, marketlere ve fırınlara akın eden vatandaşlar için ‘alt tabaka, ayılar, zeka özürlüler’ gibi ifadeler kullandı.

Köşesinde ‘Zeka özürlüler’ imasında bulunan Mehmet Barlas, “Yasak başlamadan önce gece yarısı sokakları, meydanları, marketleri dolduranları ise büyük çoğunluk ‘Koronavirüs salgınını umursamadıklarına göre bunlar zeka özürlü olmalılar’ diyerek televizyon haberlerinden izledi” şeklinde yazdı.

Engin Ardıç da Sabah’taki köşesinde, ‘alt tabaka, lümpen, ayı’ gibi ifadeler kullandı.

Ardıç, “Şimdi de, yasağı çiğneyen ayıları televizyondan gülerek izlemiyor muyuz? (…) ‘Ay ben sıcakladım ayol’ diye kendini sokağa atan teyzeler… Bunca gürültü patırtıdan sonra bile ‘haberim yoktu’ diyen amcalar… ‘Sen bana karışamazsın’ diye polise diklenen, hatta tüküren babayiğit bozuntuları… İşbu yasak alt tabaka için konulmuştur. (…) Küçük burjuva yasaklara büyük ölçüde uyum sağladı. Yüksek sosyete, Şeyma hariç, olgun davranıyor. Ama onların evleri de geniştir. Arıza çıkaran lumpenproletaryadır” dedi.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin