Sabah Gazetesi, AKP’li belediyeyi CHP’li sanınca!

AKP iktidarının tetikçi gazetelerinden Sabah, bugünkü sayısında öyle bir gaf yaptı ki inanılır gibi değil. Gazetenin muhabirlerinden Ceyhan Torlak imzasıyla yayınlanan bir haberde İzmir’in Bayındır İlçe Belediyesi ‘CHP’li olduğu için yerden yere vuruluyordu. Ancak gelin görün ki, ‘vatandaşlar AKP’ye oy verdiği için yol yapmadığı’ iddia edilen belediye AKP’liydi… Haberdeki hata internette apar topar düzeltildi. İhale İzmir’in CHP’li Büyükşehir Belediyesi’ne kesildi!

Bugün Sabah gazetesinde “CHP’li belediyeden skandal icraat: AK Parti’ye oy verene asfalt yok” başlıklı bir haber yayımlandı. Haberde, Bayındır Belediyesinin vatandaşı AKP’ye oy verdikleri için cezalandırdığı ileri sürülüyordu. Bayındır’ın Kızıloba Mahallesinde oturan vatandaşların yollarının asfaltlanmadığı bilgisi yer alan haberde, mahallelenin isyanına da yer verildi.

TUNCAY ÖZKAN: SABAH, YALANCILIKTA ÇIĞIR AÇTI

Söz konusu habere CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Bayındır Belediyesi’nin CHP’li değil AK Parti’li olduğunu hatırlatarak cevap verdi. Özkan, twitter hesabından “Sabah, yalancılıkta çığır açtı” başlığıyla yayınladığı mesajında, şunları kaydetti: “Yandaş Sabah gazetesi, AKP’ye ait olan Bayındır Belediyesini CHP’li gibi gösterip “CHP’li belediyeden AKP’ye oy veren vatandaşlara hizmet yok” diye haber yaptı. Allah yandaşın da zekisini versin. Yandaşlığı bile beceremiyorlar.”

İNTERNETTEN KALDIRILDI, İZMİR BÜYÜKŞEHİR SUÇLANDI

Sabah gazetesinin basılı yayınında yer alan “CHP’li Bayındır Belediyesi” ifadesi Özkan’ın paylaşımı sonrası internet sayfasında “CHP’li Büyükşehir Belediyesi” şeklinde değiştirildi. Sabah, AKP’li belediyenin yapmadığı yolun faturasını CHP’li büyükşehir belediyesine keserek kurtuldu!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin