RTÜK’ten TELE 1’e ‘Abdülhamid’ soruşturması!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Mercan Yanardağ’ın Abdülhamid hakkındaki sözleri nedeniyle TELE 1 TV hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, TELE 1 TV hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı. İncelemenin gerekçesi olarak Merdan Yanardağ’ın canlı yayında kullandığı ifadelere bağlandı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Şahin, “TELE 1 televizyonunda 18 dakika isimli programda program sunucu Merdan Yanardağ isimli şahsın Sultan Abdulhamid Han ile ilgili sözleri nedeni ile inceleme başlatılmıştır.” ifadelerini kullandı.

YANARDAĞ NE DEMİŞTİ?

Canlı yayında kullandığı Abdulhamid ile ilgili sözleri nedeniyle sosyal medyada hedef gösterilen Yanardağ’ın incelemeye gerekçe gösterilen ifadeleri şöyle: “1908’de Abdülhamid despotizminin, emperyalizmin uşağı aşağılık bir diktatör olan, Mithat Paşa’yı Taif’te boğduran, Osmanlı-Türk aydınlanmasını, modernleşmesini savunan bütün aydınlara zulmeden, Namık Kemal’lere, Tevfik Fikretlere…”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin