RTÜK Başkanı Şahin geri adım attı: Sevda Noyan’ın söylemleri kabul edilemez!

50 kişiyi öldürecek silah donanıma sahip olduklarını ve oturduğu sitede katledilecek komşularını listesini yaptığını televizyondan açıklayan Sevda Noyan’a sahip çıkan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin geri adım attı. , Ülke TV’de ölüm tehditleri yağdıran Sevda Noyan hakkında açıklama yapan Şahin, “İlk kurul toplantısında gereği yapılacaktır.” dedi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Ülke TV’deki ‘Arafta Sorular’ programına katılan ailecek 50 kişiyi öldürebileceklerini söyleyerek, ‘Benim listem hazır’ şeklindeki skandal sözleriyle tepki çeken Sevda Noyan’a ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

‘ÇOK BÜYÜTÜLECEK BİR KONU DEĞİL’ DEMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde Noyan’la ilgili, “Darbeyi övenlerin karşısında söylenenleri biz cezalandırmak gibi bir pozisyonda değiliz. Çok büyütülecek bir konu değil” açıklamasını yapan Şahin, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklama, “Kimsenin kuşkusu olmasın daha önce pek çok örnekte olduğu gibi RTÜK kuruluş amacına uygun olarak ilk kurul toplantısında gereğini yapacaktır.” dedi.

Sevda Noyan’ın söylemleri RTÜK ilkeleri bakımından asla kabul edilemez olduğunu kaydeden Şahin, ”Hukuk dışı çağrılar ve şiddeti teşvik, taviz vermeyeceğimiz
kırmızı çizgilerimizdendir. İlgili uzman raporu Üst Kurul gündemine geldiğinde RTÜK olarak söz konusu söylemlerin bir televizyonda yayımlanmasının karşılığı neyse gereği yapılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Şahin yazılı olarak yaptığı açıklamada Sevda Noyan’ın sözleri için “Kamu vicdanını derinden yaralamıştır.” tanımlamasında bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin