Romanya’nın en geniş ailesi; 42 yaşında 20 kez anne oldu

HABER | NECDET ÇELİK

Romanya’nın 42 yaşındaki kadın, 24 yıllık evlilik hayatında 20 çocuk doğurdu. Son çocuğunu geçtiğimiz günlerde dünyaya getiren anne, nüfusun daha da genişlemesine sıcak bakıyor.

Başkent Bükreş’in 130 kilometre kuzeybatısındaki bir dağ köyünde ikamet eden Vacaru ailesi, 22 kişilik nüfusuyla Romanya’nın en kalabalık hanesi konumunda. Aile, 8 odalı köy evinde ikamet ediyor.

Iosif ve Georgiana çifti 24 yıl önce evlenmiş. 19 yaşında ilk çocuğunu erkek olarak doğuran Georgiana, neredeyse her yıl doğum yapmış. İlk çocuklara karı koca beraber isim koymuşlar. Daha sonra doğanların adlarını ise, ağabey ve ablalar koymuş. Geçtiğimiz günlerde doğan 20. çocuğun adını Sofia koymuşlar. Anne, çocukların adlarını bir çırpıda sayarken, baba İonut çoğu zaman şaşırıyor.

17 yaşındaki Emima, annesiyle birlikte kardeşlerine bakıyor.

Vacaru ailesinde 10 kız ve 10 erkek çocuk var. Ancak, en büyüklerden 3’ü ailenin geçimine katkı sağlamak için İngiltere’ye çalışmaya gitmiş. 12 ekmeğin tüketildiği evin temel geliri, devletin çocuk başına verdiği 150 leylik yardım. Evin reisi İonut, yazları mevsimlik işçi olarak yurt dışına gidiyor, kış döneminde ise köyde iş çıkarsa gündelikçi olarak çalışıyor.

Anne Georgiana, ”Allah verirse durmak yok” diyor.

Vacaru ailesi, kalabalık nüfustan şikayetçi değil. Ailenin daha da genişlemesine sıcak bakan anne Georgiana, ”Allah verirse durmak yok, her şeyi Allah bilir.” diyor.

22 kişilik aile müstakil bu evde yaşıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin