Rize’de Akşener’e A Haber’li provokasyon

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize’de bir grubun organize tepkisiyle karşılaştı. Protestonun normalde Akşener’in programlarını takip etmeyen yandaş A Haber kameraları önünde gerçekleşti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize’nin İkizdere ilçesinde esnaf ziyareti yaptığı sırada, organize bir grubun tepkisiyle karşılaştı.

Bir kadın, Akşener’e “PKK’yla işbirliği yapan, burada ne işiniz var sizin?” diyerek provokasyonda bulundu. Gelen tepki üzerine “PKK ile işbirliği yapmıyor mu bu, CHP’yle iş birliği yapmıyor mu bu? Açıklama yapar mısınız?” diye sorusunu yineleyen kadına Akşener, “Yapmıyorum kardeşim, bak ezan okunuyor. Nasıl bir iftira? Sizi Allah’a havale ediyorum. Ayıp, ayıp be. Megri megri’yi ben mi söyledim? Osman Öcalan’ın mektubunu ben mi okuttum? Haydi oradan” diye tepki gösterdi.

Saldırının normalde Akşener’in gezilerini takip etmeyen AKP’nin propaganda organı A Haber kameraları önünde gerçekleşmesi dikkat çekerken protestocu grup ile İYİ Partililer birbirlerinin üzerine yürüdü. Polis araya girerek gerginliği önlerken, esnaf ziyaretini iptal eden Akşener ilçe merkezinden ayrıldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin