Rize Valiliği, Cengiz İnşaat’ın protesto edilmemesi için yasağı 15 gün daha uzattı

Millete küfreden yandaş müteahhit Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz İnşaat’ın Rize İkizdere’deki taş ocağı projesine karşı düzenlenen eylemlerin önüne geçmek isteyen Rize Valiliği İkizdere ilçesinde gösteri, yürüyüş ve basın açıklaması yasağı 15 gün daha uzattı.

Rize İkizdere’deki İşkencedere Vadisi’nde Cengiz İnşaat’ın bütün tepkilere rağmen sürdürdüğü taş ocağı inşaatına karşı köylülerin direnişi “eylem yasağı” kararlarıyla engellenmek isteniyor.

Daha önce de vatandaşların taş ocağına karşı yaptığı eylemleri engellemek için İkizdere ilçe sınırları içerisinde gösteri, yürüyüş ve basın açıklaması yasağı kararı alan Rize Valiliği yasağın 15 gün süreyle uzatıldığını açıkladı.

Valilikten tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İyi niyetle başlayacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin, basın açıklaması gibi etkinliklerin terör örgütlerine müzahir kitlelerce-gruplarca amacından saptırılarak farklı terör örgütlerinin ve marjinal grupların propaganda aracına çevrilmesi yönünde gayretlerin olacağı öngörülmektedir.

Vatandaşlarımızı kamu otoriteleri ve kamu görevlilerine veya farklı fikir ve bakış açılarına sahip kişileri gruplar halinde birbirlerine karşı kışkırtarak ya da güvenlik güçleri ile vatandaşlarımızı karşı karşıya getirerek kaos yaratılmasına zemin hazırlanacağı, hem salgın yönetim süreci sekteye uğratılırken hem de ülkemizin uluslararası kamuoyunda itibarsızlaşmasına sebebiyet verilebileceği, dolayısıyla Anayasa ile güvence altına alınmış olan toplantı ve gösteri yürüyüşleri, basın açıklamaları gibi temel hak ve hürriyetlerin istismarına yol açılabileceği değerlendirilmektedir.”

 

1 YORUM

  1. “Bu milletin anasına….” diyen herifin dediğini yapmasına engel olmak mı istemişler. Aferin onlara…

    Sayın Vali de, validesiyle ilgili düşüncelerini ifade eden adama hakkını ister helal eder, ister etmez; kendi bileceği iş.

    Biraz genç olsam, biraz da internet bilgim olsa, bu kardeşlerim için bir websitesi açar, “gidemeyenler buradan da protesto edebilir” demek isterdim…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin