Rekor zarar eden THY ikramları kıstı!

Yılın ilk yarısında toplamda 4 milyar 257 milyon TL zarar açıklayan Türk Hava Yolları koronavirüs tedbirleri kapsamında yurt içi ve iki saate kadar olan yurt dışı uçuşlarında ikram verilmeyeceğini duyurdu.

Türk Hava Yolları (THY) koronavirüs nedeniyle iç ve dış hat uçuşlarında ikram konseptinde kısıtlamaya gitti. Buna göre tüm yurt içi ve iki saate kadar olan yurt dışı uçuşlarında ikram verilmeyecek.

Konuyla ilgili olarak THY’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Değerli yolcularımız, Pandemi sürecinde sizlerin ve ekiplerimizin sağlığını maksimum düzeyde korumak ve kabin ekibi-yolcu temasını minimuma indirmek amacıyla mevcut ikram konseptimizde değişiklik gerçekleştirdik. Bu kapsamda, tüm yurt içi uçuşlarımızda ve 2 saate kadar olan yurt dışı uçuşlarımızda ikram servisi gerçekleştirilmeyecektir. Bu uçuşlarımızda, talep eden yolcularımıza su servisi yapılacaktır. 2 saat üzeri olan yurt dışı uçuşlarımızda özel kutu/paket içerisinde ikram servisi yapılmaya devam edilecektir. Bilginize sunarız.”

REKOR ZARAR AÇIKLAMIŞTI

Koronavirüs salgınının en çok etkilenen şirketlerden olan Türk Hava Yolları, 2020 yılının nisan, mayıs ve haziran aylarını kapsayan ikinci çeyrekte 2 milyar 234 milyon TL net zarar, 2020 yılının ilk yarısında ise toplamda 4 milyar 257 milyon TL  net zarar ettiğini açıklamıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin