Ravza Kavakçı açıklaması: Metro A.Ş. siyaset doktorası için ABD’ye göndermiş!

AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı’nın ‘elektrik mühendisliği mezunu olmasına rağmen, İBB’ye bağlı Metro A.Ş. tarafından siyaset bilimi için ABD’ye gönderildiği ortaya çıktı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Metro İstanbul’un, yani ulaşımla ilgili bir kurumun siyaset doktorası için bir çalışanına 5 yıla yakın burs sağlaması ve ABD’ye göndermesi hiç anlamlı değil.” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan’ın Metro A.Ş. tarafından ABD’ye gönderilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kavakçı’nın hala Metro A.Ş’nin kadrosunda göründüğünü anlatan İmamoğlu, şu bildileri verdi: “Maaş almadığı doğru. Milletvekili seçildiği an itibariyle maaşının kesildiği doğru. Ama bir gerçekçilik var ki 2008’de işe girmiş ve elektrik mühendisliği bölümü mezunuyken ABD’ye siyaset bilimi doktorası yapması için burs verilerek gönderilmiş. 5 yıllık eğitim sonrasında da 4 yıl 11 ay mecburi hizmet süreci tanımlanmış. Yani böyle bir mecburi hizmet süresi varken, bunu tamamlayamamış. Tamamlamadan milletvekili olmuş. Dolayısıyla aslında kuruma bu anlamda bir borcu var. Sözleşme gereği hizmet etmesi gereken dönemi İBB’ye hizmet olarak verememiş. Burada anlamlı bulmadığım tarafı, Metro İstanbul’un, yani ulaşımla ilgili bir kurumun siyaset doktorası için bir çalışanına 5 yıla yakın burs sağlaması ve ABD’ye göndermesi hiç anlamlı değil.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin