Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan Tr724’e konuştu: Adalet Bakanı bu yayını izlesin

↘️Rabia Naz cinayetine karışan elleri kıracağım
↘️Devletin yüksek kurumları çocuk katilini korudu
↘️Müge Anlı kimdir? Bu ülkenin Adalet Bakanı mıdır?
↘️AYM’ye başvurduk. Soylu başkanını tehdit ediyor. böyle ülke olduk

↘️Hakkını arayan herkese ‘fetö’ diye bir suç atıyorlar

RÖPORTAJ | ZEYNEP KAYA

TR724 HABER- Şüpheli ölümüyle uzun süre gündemde olan ve soruşturma süreci tartışmalara neden olan Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan, kızının ölümüyle ilgili herşeyi Tr724’e anlattı.

Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde ölen 11 yaşındaki Rabia Naz’ı bulan ve ambulansı arayan Mürsel Küçükal’ın Rabia Naz’ın binanın yan tarafından sırt üstü halde dirseklerinden güç alarak evin önüne kadar yaklaşık 30 metre süründüğünü iddia etmişti.

12 Nisan 2018 tarihinde yaralı halde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan ölümüyle ilgili savcılık önce 70 kilo ağırlığındaki Rabia Naz’ın binadan evinin önündeki verandayı da aşarak ön tarafa atlayarak intihar ettiği iddiası üzerinden soruşturmayı yürüttü. Daha sonra savcılık, tanık Mürsel Küçükal’ın ilk ifadesini değiştirmesi ve Rabia Naz’ın binanın yan tarafından sırt üstü halde dirseklerinden güç alarak evin önüne kadar süründüğünü iddia etmesi üzerine soruşturmayı bu yönde değiştirdi.

Baba Şaban Vatan, tanık ifadesinin değiştirilmesini yeni bir ‘senaryo’ olarak nitelendirerek, savcılık soruşturmasına tepki gösterdi.

Mürsel Küçükal’in verdiği ifadeyi olay yerinden çektiği videoyla çürüten baba Şaban Vatan, Adli Tıp Kurumu raporunda da, tanığın söylediği şekilde, Rabia Naz’ın sırt üstü dirseklerinden güç alarak yokuş yukarı sürünebileceğinin öne sürülmesine tepki gösterdi. Şaban Vatan kızının kolunun iddia edildiği gibi sürünmeye bağlı herhangi bir ekimoz olmadığına dikkat çekti.

İÇİŞLERİ BAKANI, AYM BAŞKANINI TEHDİT EDİYOR

Kızlarının dosyası için Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvuran Şaban Vatan, ‘Bir sonuç bekliyor musunuz?’ sorusuna, ”Bu konuyu aydınlatması gereken Süleyman Soylu, AYM Başkanı’nı tehdit ediyor. Böyle bir ülke.” karşılığını verdi.

HAKKINI ARAYANA ‘FETÖ’ DİYE SUÇ AYIYORLAR

Kendisinin AKP üyesi olduğunu hatırlatan Şaban Vatan, bu sebeple hakkında adli bir işlem yapılamadığını ve kendisinin tehdit edildiğini söyledi. ”Eskiden PKK derlerdi, şimdi en ufak şekilde haksızlığa karşı çıkanları üzerne fetö diye bir suç atılıyor. Üzerime polis gönderdiler. Seni buraya kim yolladı dedim. Kartını sordum. Bana kartvizit gösteriyor. Biz cahil insan mıyız? Kartın kartvizitin ne olduğunu bilmiyoruz. Seni buraya gönderenlere git söyle ‘Rabia Naz cinayetine karışan elleri kıracağım.”’ dedi.

BU YAYINI ADALET BAKANI İZLESİN

Süreci baştan sona Zeynep Kaya’ya anlatan Şaban Vatan, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e programı izleme çağrısı yaptı: ‘‘Hacattepe Üniversitesi’nden Ali Rıza Tümen hocaya ilettim. Mütaalayı inceledi. İki hafta sonra inceleme sonuçlandı. Araç çarpması kararı çıktı. Ama ne yaptı ettiler yüksekten düşmeye çevirdiler. Giresun Cumhuriyet savcısı Adli Tıp dahil tüm raporlara rağmen böyle yaptı. Savcı Abdurrahim Alan, Ensar Vakfı’ndaki herşeyi bildiği gibi burada da herşeyi biliyor. Rabia Naz’ın katili çocuğuma çarpanlardan ziyade, kızımı o metruk evden bulunduğu yere bıraktıran kişidir. Coşkun Somuncuoğlu ve oğlu Mehmet Ali Somuncuğolu bir numaralı sorumlulardır. Coşkun somuncuoğlu benim için çocuk katilidir. Tüm yüksek makamlar Nurettin Canikli’nin durumunu korumak için, çocuk katilini korudular.”

MÜGE ANLI KİM? SAVCI MI, ADALET BAKANI MI?

Müge Anlı’nın konuyu araştırdığı ve dosyayı kapattığı açıklamasına tepki göstren Şaban Vatan, ”Bana dava açtı. Başvurusu reddedildi. Müge Anlı kimdir? Bu ülkenin cumhurbaşkanı mıdır, Adalet Bakanı mıdır? Savcı mıdır kimdir bu Müge Anlı?” diye sordu.

BERKİN ELVAN’IN BABASIYLA BUGÜN GÖRÜŞTÜM

Bütün haksızlıkların, kadın cinayetlerinin takipçisi olacağını belirten Şaban Vatan sözlerini şöyle tamamladı: ”Bugün Berkin Elvan’ın babsıyla görüştüm. Duruşmaları vardı. O çocuğu da vurarak öldürdüler. Babası ilk defa dayanamayıp duruşmayı terketmiş. Bu haksızlıkların peşini bırakmayacağız. Rabia Naz ismi adaletin adı olmuştur. Bugüne kadar en azından bunu başardık.”

İŞTE YAYININ TAMAMI:

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin