PSG, Messi’nin transfer ücretinin bir kısmını kripto para ile ödeyecek

Paris Saint-Germain’e (PSG) transfer olan Lionel Messi, ücretinin bir bölümünü ‘kripto para’ olarak alacak.

PSG, Socios ile iş ortaklığından yola çıkarak ücretin bir kısmını ‘PSG Fan Token’ olarak ödeyecek. 34 yaşındaki futbolcu, Fransız ekibiyle 2+1 yıllık anlaşmaya varmıştı. Messi, yeni kulübünde 35 milyon euro net ücret alacak.

“Fan tokenlar”, Chiliz blok zincirinde basılan tahsil edilebilir dijital varlıklardır ve Socios.com taraftar etkileşim platformu, dünyanın en büyük spor organizasyonlarının, taraftar nüfuz ve ödüllendirme ekosistemine bağlanmasını sağlıyor.

Manchester City’den PSG’ye, Atletico Madrid’den Juventus’a, Barcelona’dan Inter’e kadar dünyanın en büyük futbol kulüplerinin “fan token” projelerini hayata geçiren blokzinciri tabanlı spor ve eğlence uygulaması Socios, taraftarlara söz hakkı veren oylamalar ile de spor ve dijital dünyanın en yeni etkileşim modellerinden birine öncülük ediyor.

Roma’nın takım otobüsünün tasarımı, Barcelona kaptanının pazubendindeki mesaj, Allianz Arena’daki gol kutlama marşı, Apollon Limassol’un ilk 11’i gibi birbirinden değişik oylamalarla taraftarları kulüplerinin bazı kararlarında söz sahibi yapan Socios, Türkiye’de partneri olan kulüplerle de farklı oylamalar gerçekleştiriyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin