Prof. Dr. Karslı Akit TV’de konuştu: Dindar 28 Şubat yaşanıyor… Fetö yoktur, böyle terör örgütü olmaz

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, 15 Temmuz darbe girişimini yapanların dışarıda, öğretmenlerin bebeklerin cezaevinde olduğunu söyledi. ”Bank Asya’ya para yatırmak, okula çocuk göndermek tevkif sebebi olması doğru değil. İnsanlar tutuklanıyor, 1,5 yıl sonra iddianame düzenleniyor. Dindar 28 Şubat devam ediyor. Ben 28 Şubat’ta atıldım, dava açtım kazandım üniversiteye dönebildim. Şimdi dava bile açamıyorum. Neden atıldım diyorum cevap alamıyorum, hukuk ortadan kaldırıldı.” dedi.

15 Temmuz darbe girişimine değinen hukukçu Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, ”15 Temmuz olmazsa başkanlık sistemi gelmezdi. 15 Temmuz Başkanlık sistemini hazırlayan zemindi.” ifadelerini kullandı.

Konuşması sık sık ‘terör örgütünü övüyorsunuz’ diye kesilmeye çalışılan Karslı, sunucu ve konuk İsmail Öz’e ”Bir ahlaksızlığınız da bu. Edepli olun. Böyle terör örgütü övmek mi olur?” diye tepki gösterdi.

Karslı, sözlerine şöyle devam etti: ”Ben kukukçuyum, ne diyeceğimi iyi bilirim. 15 Temmuz’un ilk hukuk zaptı vardır. Ankara’da 15 Temmuz’u ilk tanzim eden zabıt. Saat 01’de, 15 Temmuz daha bitmeden olmayan vakaları yazan bir zabıt. 15 Temmuz’da 2700 hakim savcının açığa alındığı bir hadise. Henüz 15 Temmuz bitmemiş. 15 Temmuz var. İnkar eden kendini inkar etmiş olur. Türkiyede bir yangın var, bir çete var bu işi yapan ama bunlar şu anda içerdeki bebekler değil, şu anda içerdeki öğretmenler değil, şu anda içerdeki temizlikçiler değil. 15 Temmuz’u yapan o camianın içindeki bir terör örgütüyle birlikte siyasi ayağı olup hala vazife başında olanlardır. Ben FETÖ terör örgütü yoktur derken, böyle bir terör örgütü olmaz. 250 kişi neden öldü? Gelin arkadaşlar, ölen insanlar kimin silahıyla öldü. Balistik incelemesini yapalım. Kim ateş etti? Köprüye getirilen, 12 yaşında devlete teslim edilen, müebbet cezası verilen harbiyeliler mi yoksa başkaları mı? Failler bulunsun. 15 Temmuz muvaffak olsaydı, kim vazife başında olacaktı. Bakın 15 Temmuz’dan bir gün önce, İstanbul Üniversitesi’nde ünivesiteyi gezdiren şahıs var. Diyor ki komutana, ‘Efendim yarın mübarek İstanbul’un fethi olacak, siz hangi odada oturmak istersiniz?’ O, üniversiteden atılmıyor ben atılıyorum. 15 Temmuz muvaffak olsaydı bir yerlerde oturacak olanlar var. Bu terör örgütü ortaya çıkarılmalı. Terör örgütü demekle olmaz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin