Prof. Dr. Mustafa Erdoğan: Cemaat günah keçisi ilan edildi, çoğu kimse rejim değişikliğini fark etmiyor!

TR724 HABER – Türkiye’nin önde gelen anayasa hukukçularından Prof. Dr. Mustafa Erdoğan, Türkiye’de rejimin günah keçisi ilan edilen cemaat üzerinden değiştirildiğini, çoğu kimsenin bunu fark etmediğine söyledi.

Facebook hesabından paylaşım yapan Prof. Dr. Mustafa Erdoğan, son 5 yıldır Gülen Cemaati’ne yönelik devlet iddiasını ve toplumun gidişata yönelik suskunluğunu değerlendiren bir analiz kaleme aldı.

Günah keçisi ilan edilen Gülen Cemaati üzerinden yapıldığı için çoğu kimsenin rejim değişikliğinin farkında olmadığına dikkat çeken Prof. Dr. Erdoğan’ın paylaştığı analizi şöyle:

“Çoğu kimse neden farkında değil rejimin değişmekte olduğunun?…

“Rejim değişikliği ‘FETÖ’ denen günah keçisi üzerinden gerçekleştiriliyor da ondan.

“Şu veya bu nedenle Gülen Cemaati’ne husumet besleyen, antipati duyan, ondan zarar görmüş veya görmemiş herkes, devlet tokatının mağduru Cemaatçiler veya hatta Cemaatin sempatizanları olduğu sürece bunu dert edinmiyor; dert edinmek ne demek, hatta ‘oh olsun’ diyor.

”DAYAK YİYEN SOLCU DEĞİLSE, HELE CEMAATÇİ İSE, MESELE YOKMUŞ GİBİ”

“Hiç ummadığınız kişiler (ki bunların içinde, 15 Temmuz öncesinde Cemaat sempatizanı olduğunu düşündüren paylaşımlar yapanlar da var) bazı kimselerin ‘FETÖ’cü’ veya ‘FETÖ-bağlantılı’ olduklarına dair resmi iddia ve isnatları devletin onlara zulmetmesi için yeterli görüyor.

“Bu arada, ‘FETÖ’cü’ diye gözaltına alınan, tutuklanan veya işten atılan biri veya birileri solcu çıktığında da, geri kalan solcular, genellikle, o kişi veya kişilerin ‘FETÖ’cü’ değil solcu olduklarına tanıklık etmeyi yeterli görüyorlar. Dayak yiyen solcu değilse, hele Cemaatçi ise, mesele yokmuş gibi.

“Bu gidişatı hepimizin değil de sadece Cemaatin dert edinmesi gerekirmiş gibi…”

1 YORUM

  1. Cemaate 5 yıldır zülüm yapılıyor bana göre eksik bir ifade. Cemaate 15 temmuz 2016 dan önce okadar çok şey yapıldı ki. 15 temmuzdan sonra yapılanlar yapılmasaydı bile yine Çok büyük zulüm ve hukuksuzluk yapılmış olarak kabul edilmelidir. O yüzden iyi niyetle bile olsa meseleyi ve yapılan zalimliği vurgularken asgari miladı 17-25 olarak almak lazım. Aksi halde şu duruma düşebiliriz. Diyelim adam idam sistemini getirdi ve birilerini idam etmeye başladı idam etmeye başladığı tarih 2022 olsun yıl 2025 olduğunda biri çıkıp 3 yıldır çok canlar boşuna gitti bu insanlığa sığmaz falan dese daha vahim olan son 3 yılı nazara verse bugün yapılanları normal mi kabul edeceğiz yada hafif mi göreceğiz. Unutmayalım ki 15 temmuzdan önce mesleğinden olan ceza evine giren malı şirketi elinden alınan gazetesi yumurcak tv si ve basın kuruluşları bankaları kapatılan bir topluluktan bahsediyoruz. İsyanımızı ve hak arayışımızı daha önceside muteberdir ama asgari 17-25 aralıktan almamız lazım. Nitekim rejim değişiminin ayak sesleri normal duyulara sahip insanlar için 17-25 aralıktan itibaren duyulur oldu. Daha önceside var ama o şimdilik kalsın.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin