Burhan Kuzu hayatını kaybetti

Korona virüsüne yakalanan anayasa hukukçusu ve AKP eski milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu vefat etti.

Üç dönem AKP’de milletvekilliği yapan anayasa hukukçusu Kuzu hayatını kaybetti. Yaklaşık iki haftadır Koronavirüs tedavisi gören Burhan Kuzu 65 yaşındaydı.

Kuzu’nun oğlu Süleyman Kuzu’dan “Babam yaklaşık iki haftadır İstanbul’da özel bir hastanede koronavirüs tedavisi görüyordu. Bu sabah kaybettik. Son dönemde sürekli toplantılar yapıyordu. Ne zaman nasıl bulaştığını bilmiyoruz…” açıklaması geldi.

Kuzu’nun tedavi gördüğü Medipol Mega Üniversite Hastanesi de açıklamada bulundu.

Hastaneden yapılan yazılı açıklamada, “Hastanemizin yoğun bakımında bir süreden beri COVID-19 nedeniyle tedavi görmekte olan 22, 23 ve 24. Dönem Milletvekili ve Anayasa Komisyonu eski başkanı Sayın Burhan Kuzu, yoğun çabalara rağmen kurtarılamayarak bu gece sabaha karşı saat 04:00’da vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

3 YORUMLAR

  1. Dönemin halifesi olan Hz. Ali’ye haksız bir şekilde Muaviye ve taraftarları (halk) tarafından eziyet edilmekte ve hakaret görmektedir.
    Hz Ali’ye oğlu sorar: Halk neden seni dinlemiyor, baba?
    Hz. Ali: Onların midelerinde Muaviye’nin lokmaları var da ondan.
    Başhırsızın mamalarını sürekli verdiği yakınları elbette ki hak-hukuk dinlemeden gücün yanında yer alacaklar. Bunu anlayamamak ferasetsizliğin dik alasıdır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin