Portakal ‘ödülü gerçek gazeteciler için alıyorum’ dedi, havuzun hedefi oldu

Altın Kelebek Ödüllerine Fatih Portakal konuşmasıyla damga vurdu. 43.kez gerçekleşen Pantene Altın Kelebek Ödül gecesinde En İyi Erkek Haber sunucusu ödülünü alan FOX TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal, sahnede yaptığı konuşmayla ödül gecesine damgasını vurdu. Ödülünü aldıktan sonra duygularını aktaran Portakal, Dink cinayetine ilişkin soruşturmada tutuklanan FOX TV Haber Müdürü Ercan Gün’ü de andı.

‘BU ÖDÜLÜ İŞİNİ DÜZGÜN YAPAN GERÇEK GAZETECİLER ADINA ALIYORUM’
Fatih Portakal, konuşmasında şu sözlere yer verdi: ‘Biz FOX ailesi olarak, FOX yöneticileri olarak, buraya gelen arkadaşlarım olarak ve cezaevinde olan arkadaşım Ercan Gün için yüreğimizi ortaya koyup her gün bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Endişelerimizle yapıyoruz, korkularımızla yapıyoruz. Endişelerin ve korkuların bizi esir almasına da izin vermiyoruz. Yapabildiğimiz müddetçe en iyi haberi yapmaya devam edeceğiz. Bu ödülünü tüm gazeteciler adına almıyorum, işini doğru düzgün yapan gerçek gazeteciler için alıyorum’ dedi.

CEM KÜÇÜK’TEN TEHDİT,  NEDİM ŞENER’DEN MANİPÜLASYON
Portakal’ın konuşmasından ilk rahatsızlık yine havuz medyasından geldi. Meslektaşlarını hedef göstermesiyle tanınan Cem Küçük ve son dönemde hükümet yakın tavırlarıyla dikkat çeken Nedim Şener Portakal’ı hedefe koydu.

Cem Küçük, henüz yargılaması başlamamış hakkındaki suçlamalar bile ortaya çıkmamış olmasına karşın gazeteci Ercan Gün’ü terör örgütü üyeliğiyle suçladı. Küçük, Posta gazetesinde çalışan ve CNN’de yorumculuk yapan Nedim Şener’i de manüple edecek şekilde twiter hesabından 21.54’te “Nedim Şener de Ercan Gün’ün Fetö’cü olduğunu biliyor. Konuşsana Nedim. Kanalında fetö övüldü…FOX yönetimi Fatih Portakal’ı kovmak zorundadır. Yoksa ağır yaptırımlar gelir. Bu ülkede FETÖ övülemez. Kafanıza sokun bunu.” diye tehditler savurdu.

Nedim Şener de 23.16’da “Artık herkes Hırant Dink’in mi yoksa suikastinde fetö manipülatörü Ercan Gün ve kollayıcısı f.portakal’ın mı gazeteci olduğuna karar vermeli’ şeklinden cevap yazdı.

Sosyal medyada tartışma konusu olan bu mesajlardan sonra Cem Küçük’ün gazeteciler Ercan Gün ve Fatih Portakal’ı hedefe koyması eleştirildi. Nedim Şener’in henüz hakim karşısına çıkmamış Gün’ü ve Portakal’ı suçlaması verdiği bilgiler soruşturmanın gizliliğinin ihlal edildiği yorumlarını da beraberinde  getirdi.

fatih portakal-altin kelebek-ercan gun-nedim sener-cem kucuk1.jpegfatih portakal-altin kelebek-ercan gun-nedim sener-cem kucuk.jpeg

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin