Polis ve bekçiler, Batman’da 15 yaşındaki çocuğu darp etti

Bekçi şiddeti durmak bilmiyor. Batman’da polis ve bekçilerin 15 yaşlarındaki bir çocuğu yere yatırarak dakikalarca darp ettiği görüntüler büyük tepki çekti. Polisin şiddete tepki gösterenlere hakaret edip havaya ateş açtığı öne sürüldü. Görüntülere göre yüzükoyun yere yatırılan çocuk, sivil polisler ve bekçiler tarafından darp ediliyor. Benzer görüntüler önceki gün İstanbul’da da yaşanmıştı.

Batman’da polis ve bekçilerin, 15 yaşlarındaki bir çocuğu yere yatırarak uyguladığı şiddet görüntülere yansıdı. Batman’ın Cudi Mahallesi’nde bulunan Salih Özdemir Parkı’nda önceki gün akşam saatlerinde bir grup polis ve bekçi, korona virüsü tedbirleri kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiğini öne sürdükleri 15 yaşlarındaki bir çocuğu yere yatırarak şiddet uyguladı. Polis ve bekçilerin şiddeti, yurttaşlar tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

Görüntüde ismi öğrenilemeyen çocuğun, bekçiler ve polisler tarafından parkın içinde yere yatırıldığı, çocuğun üzerine bir kişinin oturduğu, beyaz gömlekli sivil polisin de çocuğa tekme ve yumruk attığı görülüyor.

Polis ve bekçilerin, çocuğun maruz kaldığı şiddete tepki gösteren çevredeki kişilere hakaret ederek havaya ateş açtığı öne sürüldü. Darp edilerek gözaltına alınan çocuğun daha sonra Batman Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin