Polis, gözaltı için lohusa kadının kapısında bekliyor!

AKP rejiminin hukuksuzlukları yeni yılda da devam ediyor. Kanunlarda açıkça yasaklanmasına rağmen, geceyarısı doğum yapan Hacer Yıldırım’ın kapısında polisler gözaltı işlemi için bekliyor.

Kardeşi Ramazan Gözel, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, “Kız kardeşim Ankara Keçiören Medikal Park hastanesinde bu gece Doğum yaptı. Hacer Yıldırım. Bebeğin ciğerlerine su kaçmış yoğun bakımda. Polisler kapıda bekliyor gözaltı için.” ifadelerini kullandı.

Gözal, ‘Son durum’ mesajıyla şu bilgiyi aktardı: “Doktorlar çocuğun ve annenin Pazartesi gününe kadar hastanede kalması gerektiğine dair rapor yazmışlar. Dosya Bolu’da olduğu için kız kardeşimin Ankara adliyesine gidip segbisten ifade vermesi gerekiyormuş.Destek olan herkese teşekkür ediyorum. LohusaHacer Tutuklanamaz”

İnsan Hakları Savunucusu ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da tepkisini sosyal medya hesabı üzerinden gösterdi. Gergerlioğlu, “Yeni yılda yine eski manzaralar!!! Hacer Yıldırım, Ankara Keçiören Medikal Park hastanesinde doğum yaptı. Bebek küvözde, polisler kapıda!!! Bir lohusa anneyi daha gözaltına almak istiyorlar. Bu kaçıncı ?” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Bu zulmü reva görenler Müslüman Türk’ün inancına ve mübarek soyuna ait olamazlar. Olsa olsa insü ve cinsi şeytanların zülbü olabilirler. Cenabı Allah tez vakitte bu masum bacılarımızın ve sabi yavrularının yüzü suyu hürmetine belalarını versin. Soylarının kurutsun. Amin

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin