Polis alay etmeye başladı: Pusu kurun, gelince yakalarsınız!

Yaklaşık 1 hafta önce kaçırılan Yusuf Bilge Tunç'un eşinin yaptığı başvurularla ilgili hiç bir işlem yapılmıyor.

AKP rejiminin polisleri artık kaçırılan insanların eşleriyle alay etmeye başladı. Olay yeri inceleme ekiplerinden bazı polislerin, 6 Ağustos’tan beri kayıp olan KHK’lı Yusuf Bilge Tunç’un eşine söyledikleri Emniyet teşkilatının ne hale geldiğini de gözler önüne seriyor. Tunç’un aracının bulunduğu yere gelen polisler, eşinin bulunmasını isteyen kadına, “Buraya pusu kurun. Geldiği zaman yakalarsınız!” diyerek alay ediyor.

Sanayi Bakanlığı’nda çalışırken KHK ile ihraç edilen Yusuf Bilge Tunç, 6 Ağustos Salı gününden bu yana kayıp. Ailesinin emniyet ve savcılık nezdinde yaptığı bütün başvuru ve suç duyuruları sonuçsuz kaldı. Ne emniyet ne de savcılık kılını bile kıpırdatmıyor. Tarafsız Haber Ajansı’na konuşan Tunç’un eşinin söyledikleri ise inanılır gibi değil. AKP rejiminin polisleri, eşinin bulunması için çalmadık kapı bırakmayan kadınla resmen alay ediyor.

POLİSLER ARABADAN İNMEYE TENEZZÜL BİLE ETMEDİ!

Yusuf Bilge Tunç’un eşi yaşadıklarını şöyle anlatıyor: “Sabah evden çıkarken uğrayacağı yerleri söyledi. Ancak akşam dönmedi. Başvurabileceğimiz her yere başvurduk ama bir sonuç alabilmiş değiliz. GİMAT’ta araba bulundu. Bulunduktan sonra yanına gittik, polis çağırdık gelip incelesinler diye. Polis gelince arabadan dahi inme tenezzülünde bile bulunmadı.”

EŞİNİZ BIRAKIP KAÇMIŞ!

“Dakikalarca polis aracında beklediler, şöyle üstten baktılar. Sonra zahmet edip arabadan indi, dedi ki bana; ‘Siz hiç eşinizin kaçırıldığını falan düşünmeyin bu araba gayet güzel park edilmiş buraya. Ben size söyleyeyim eşiniz bırakmış kaçmış. Hiç öyle polisle falan uğraşmayın gelin siz buraya pusu kurun, eşiniz kaçtı geldiği zaman yakalarsınız onu!’ dedi.”

ARABADA MEKANİZMA TELİ BULDUK

“Şoför koltuğunun yanındaki koltuğun ayak kısmında bir tel bulduk. Bir mekanizmanın teli gibi makine yağı var üzerinde. Düşmüş, yani biri düşürmüş onu. Bir dilekçe verdim nöbetçi savcılığa. Aracın geçtiği yolların tespit edilmesi, birkaç günlük tespit yapılıp acaba takip altında olup olmadığına dair araçların belirlenmesi o araçların kimlere ya da hangi kurumlara ait olduğuyla alakalı bazı taleplerim oldu. Ama hala kamera kayıtlarının incelenmesine dair bir çalışma başlatılmadı.”

EŞİM PROFESYONEL BİR EKİP TARAFINDAN KAÇIRILMIŞ

“Arabanın bulunduğu yere eşim park etmedi bence o arabayı. Eşimi arabayla birlikte almışlar daha sonra kendileri gelip arabayı park etmişler diye tahmin ediyorum. Orası kör bir nokta kamera açısından. Varsa bile çok az kamera kaydı var, gerçekten profesyonelce yapılmış. Keçiören’e gittiğini biliyorum, müşterileriyle görüşmüş, ondan sonra AKM’ye doğru giderken ya da AKM’den GİMAT’a giderken bir şey olmuştur. Çünkü en son görülme saati 12.30’a yakındı.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin