Plaja erkeklerin tek başına girmesini yasaklayan kayyım plajı ücretli yaptı!

İzmir Urla Belediyesi kayyımı, yıllardır halkın ücretsiz olarak kullandığı Urla Kum Denizi Plajı’nı ücretli yaptı. Sahili ter örgüyle çeviren kayyım yönetimi vatandaşlardan plaja giriş ücreti olarak 15 lira alıyor.

Kayyım, plajın küçük bir bölümünü ücretsiz olarak halka açık tutarken, o açık bölümün ise kanalizasyonun aktığı derenin hemen yan tarafında olması dikkat çekti. Ayrıca plaj, saat 19.30’dan sonra kapıları kitlenerek kullanıma kapatılıyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar ve tatilciler, bu durumdan dolayı şikâyetlerini yetkililere ilettiklerini fakat yaz bitmesine rağmen hiçbir düzenleme yapılmadığını ifade etti.

Diğer yandan kayyım bu sene plaja yeni bir uygulama daha getirdi. Daha önce herkesin özgürce kullanıma açık olan plajın bir bölümünü aile yeri yaparken, o bölüme erkeklerin tek başına girmesini yasakladı.

Kayyım tarafından ücretli yapılan plaj, Plajı 2016 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Urla Belediyesi’ne devredilmişti.

SAHİLLER ÖZEL ŞİRKETLERİN OLDU

Öte yandan, turizm açısından Türkiye’nin en önemli bölgeleri arasında yer alan Ege kıyıları, özel işletmeler tarafından hızla işgal edilip, ticarileştiriliyor. Bölgede her yer özel şirketlere verilerken ücretsiz plaj bulmak neredeyse imkânsız hale geldi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin