PKK, AKP için yine devrede

YORUM | ALPER ENDER FIRAT

Maskeli balonun kanlı katilleri, ihtiyaç hasıl olunca tiyatrodaki yerlerini yine aldı. Kör göze sokulan parmaklar gibi hep aynı repliği tekrar ediyorlar ‘İmamoğlu’nu destekliyoruz, eğer AKP kazanırsa biteriz’.

Duran Kalkan ve Bese Hozat’ın seçime yönelik mesajlar verdiği evlere şenlik videolar hep aynı şeyi tekrar ediyor. Duran Kalkan ilişkileriyle zaten bilinen bir isim de demek çok sıkıştılar ki bu kez Bese Hozat kartını da açık etmişler.

Evet; AKP sanki ilk defa kazanacak, ilk defa iktidar olacak! Bu kadar sene boyunca seni bitirememişler de eğer İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanırlarsa bitirecekler öyle mi? Herkes salak olduğu için senin bu mesajının maksadını anlamıyor.

Her seçim öncesi yerli otomobil ve uçak yapımına başlanması gibi her seçim öncesi PKK çıkıyor ve AKP’nin rakibini tuttuğunu söyleyen açıklamaları yapıyor. ‘Yetkiyi verin enflasyonu, doları yeneyim’ açıklamasıyla ‘Erdoğan’ı seçmeyin bizi bitirecek’ sözü aynı senaristin replikleri. Eski fotoğraflarda aynı karenin negatifi vardı ya işte aynen onun gibi…

Böylesi bir embesilliği sahneleyene mi yanarsın, bunlara inananlara mı?

PKK bu ülkenin evlatlarının kanı üzerinden Türk siyasetini dizayn etmek için var olmuş alçak bir terör şirketidir. 90’lı yıllarda iktidarda kim varsa ona yapardı operasyonları, AK Parti derin devlet tarafından henüz devşirilmediği dönemlerde Ak Parti’ye de çok yaptı. Şehit cenazelerinde hükümet üyelerinin tartaklanmaya varacak derecede protesto edildiğini hatırlayın. Hükümet protesto edildikçe şehit cenazeleri gelir, şehit cenazeleri geldikçe hükümet protesto edilirdi.

Güvenlik güçleri bu örgütü bitirmeye ne zaman niyet ettiyse bir gizli el devreye girip buna müsaade etmedi. Detayları pek çoğumuzun malumu olduğu için çok fazla girmeyeceğim. En son Roboski saldırısı ile Silvan saldırısı soruşturmasını krize dönüştürenler, boğazından yakalanmış PKK’yı kurtarmıştı. Karanlık bir el, bu iki mesele ile PKK’nın paçayı kurtarmasını sağlamıştı.

Çözüm süreci denen başka bir tiyatro ile de can bulması, kendine gelmesi, Kürtler nezdinde tekrar itibar görmesi sağlandı. Bir yandan PKK’nın hayatını kurtaran el diğer yandan da AK Partiyi devşirip ipleri kendi kontrolü altına aldı.

7 Haziran’da büyük hüsran yaşayan AKP’nin hemen yardımına koştu PKK, yaktı, yıktı, yıkmalara zemin hazırladı, bombaladı, tuzaklar kurdu, ülkeyi kan gölüne çevirdi ve AKP’nin istediğini almasını sağladı. Saray, 1 Kasım seçimlerinden en önemli partneri haline gelen PKK sayesinde zaferle çıkmıştı.

PKK her seçim ve ihtiyaç döneminde sıkıntıda olan ağababalarının yardımına koşmaktan geri durmuyor. 16 Nisan Referandumunda da PKK video üstüne video yayınlayarak mesaj veriyordu. Mesajın içeriği de tam adrese teslim cümlelerden ibaretti. ‘Evet çıkarsa biz biteriz’

‘Evet’ çıktı ama bitmediler.

Seçime giderken sürekli şehit cenazesinin gelmesi Recep T. Erdoğan’ın da kolunu tabuta koyup oradan seçim konuşmaları yapması bir gelenek oldu. Başka ülkelerde bir istifa sebebi olabilecek terörle mücadele başarısızlığı Erdoğan’ın elinde miting malzemesi haline geldi. Bütün yetkiler elinde ve terörü bitirmesi gereken kişi o ama buna rağmen tabuta yaslanıp gencecik bedenler üzerinden iktidar devşiren de.

 

Bir anne olarak bu çocuklar nasıl toprağa düşüyor diye soru sorması, feryat figan çözüm araması gereken Emine Erdoğan da ‘Yeni nesil artık vatan için candan vazgeçmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyor’ diyecek kadar kan ticareti işine girdi.

 

Evet, Bunlar 1000 odalı sarayda saltanat sürsün diye bu ülkenin çocuklarının canlarından kolayca vaz geçiyorlar.

 

Saraylardaki saltanat ne zaman zorda kalsa PKK ortaya çıkıyor ve muktedirlere hemen baston değneği oluyor. O örgüt seçimler öncesi bir kez daha ortaya çıktı. Duran Kalkan ve Bese Hozat’ın İmamoğlu’nu destekleyen videosu da tam böyle bir baston değnekliği.

Bu ülke çocuklarının kanı üzerinden hayat devşiren kirli ilişkilerin kirli örgütleri…

1 YORUM

 1. Sn. Alper Ender Fırat

  Fikirlerinize katılmıyorum. Cemaatın başına gelenlerden sonra sizlerin artık hissi değil, yalnızca akıl ve vicdanla olaylara bakmanız gerekir diye düşünüyorum. 7 Haziran sürecini başlatan pkk değil, Erdoğan’dır. Bu nasıl görülmüyor. Pkk bu süreçte 10000 militan ve taraftarını kaybetti. Bu kadar militanını akp iktidar olsun diye ölümüne razı olunur mu?
  Bu kadar akıldışı yorum olamaz. Pkk nın üzerine gidildi, onlarda savunma amaçlı kaşılık verdi. Fakat başlatan pkk gibi algı oluşturuldu ve oy devşirildi yada hile yapıldı. Herkeste bunları yuttu.
  Bakın pkk cemaat düşmanı olmasına rağmen, akp kadar zalimleşmedi ve İnanın hiçbir zamanda akp kadar zalimleşmeyecek.
  Pkk yı bırakın hangi terör örgütü hamile ve sırf bankaya para yatırmış diye hamile, lohusa bir öğretmeni/kadını zindana koyar. Doğumdan bir gün sonra hangi zalim terör örgütü bir kadını hemde masum kadını ( velevki seri katil dahi olsa) zindana gönderir??? Bunu hiçkimse yapamaz. Ama akp yaptı.
  Pkk gaspa uğrayan iddiasındadır ve bu yüzden şiddet yaptığını söylüyor.
  Akp HEM gasbeden, hemde üstüne üstlük zülmediyor. Hiçbir pkk yöneticisi Efgan ala yada Soylu kadar gaddarlaşamaz.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin