Pervin Buldan, iktidara yüklendi: Gelecekten korkuyorlar, çünkü kaybedeceklerini biliyorlar

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, AKP-MHP iktidarını siyasi tarihten çıkarma zamanının geldiğini söyledi. Buldan, “Ne pahasına olursa olsun, ölümüne direneceğiz ve kazanacağız. Onlar korksunlar, çünkü kaybedecekler. Gelecekten korkuyorlar çünkü geleceklerini kaybedeceklerini biliyorlar.” dedi.

HDP Bursa İl Örgütü 4’üncü İl Kongresini HDP Eş Genel Başkan Pervin Buldan’ın katılımıyla Osmangazi ilçesinde bulunan Sultan Davet Salonu’nda gerçekleştirdi. Programda konuşan Buldan, “Hiç kimsenin sefalet çekmedi ülke kaynaklarını eşitçe dağıtıldığı ve geleceğimize bizim kendimizin yani halklarımızın konuşacağı ve karar vereceği bir Türkiye’yi yaratmak elbette ki bizlerin elindedir. Biz bunu gerçekleştirirken, elini tutamadığımız, yüreğine dokunmadığımız ve kapısını çalmadığımız hiç kimse bırakmayacağız. Bu ülkede sefa çekenlerin değil, cefa çekenlerin ülkesi.” diye konuştu.

Pervin Buldan, şunları söyledi:

  • Sarayın keyfi kararlarına göre değil halkın kararları bu ülkede hayata geçmesini istiyoruz. İşte bizim mücadelemiz HDP’nin mücadelesi, böyle bir mücadeledir. Güç iktidarda değil bizzat halkın kendisinde olsun istiyoruz.
  • HDP sadece bir siyasi parti değildir, onurlu bir yaşamın duruşudur. İktidarın, özellikle AKP duyduğu korkunun asıl nedeni budur. HDP’nin korkusuz olmasıdır, cesaretli olmasıdır, umut dağıtıyor olmasıdır. AKP-MHP iktidarının asıl korkusunun bu olduğunu hepimiz biliyoruz.
  • Gelecekten korkuyorlar çünkü geleceklerini kaybedeceklerini biliyorlar. Toplumsal değerleri bir bir tüketen bir iktidar var. Hiç bir siyasi ahlak ve etik kural, hukuk tanımayan bir iktidar var. Topluma diz çöktürme politikalarını uygulamaya çalışan bir iktidar var karşımızda.
  • HDP’yi ve mücadelesini en büyük engel olarak gören bir iktidar var karşımızda. Karşımızdaki bizim siyasetimizden, duruşumuzdan, direncimizden, mücadelemizden korkuyorlar. Korkmaya devam etsinler, biz onların korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz.
  • Bizden korktukları için karşımızda siyasetle çıkmıyorlar, karşımıza siyasi davalarla kumpas davalarla çıkıyorlar.
  • Bir polisin seçilmiş bir halk iradesine ‘seni duvarı çivilerim’ lafı yenilecek yutulacak bir laf değildir. Bunu söyleyenin kimden emir aldığını ve oraya geldiğini çok iyi biliyoruz ancak onlar da çok iyi bilsin ki HDP milletvekili, yönetici her bir seçmenimiz bu tehditleriniz karşısında asla diz çökmek boyun eğemez ve size biat etmez.
  • Bu söz 90’ların zihniyetine sahip olan iktidarın sözüdür. O zamandan bu zamana çok şey değişti. O zaman da direnen bir halk vardı, şimdi de ölümüne direnen bir halk var karşınızda.
  • Ne pahasına olursa olsun ölümüne direneceğiz ve kazanacağız. Onlar korksunlar, çünkü kaybedecekler. Cezaevleri tecrit ortamına dönüştü. Hasta tutuklular ölümle pençeleşirken, insan hakları ihlalleri her gün yaşanırken bu ülkenin geleceğe vaat edeceği hiç bir şey olmadığını görüyoruz.
  • Savaş politikalarını ömürlerini uzatmak için devreye soktuklarını biliyoruz. Biz HDP olarak savaşın değil barışın, ölümün değil yaşamın, tüm gençlerin bu ülkede huzur içinde, halkların barış içinde yaşayacağı bir geleceğe sahip olması için mücadeleye devam edeceğiz

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin