Perinçek, Gül, Babacan ve Davutoğlu’nu 15 Temmuz’un siyasi ayağı ilan etti

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, son dönemde yeni parti iddialarıyla gündeme gelen Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nu 15 Temmuz ile birlikte anarak “F…’nün siyasi ayağı” olduğunu iddia etti. Perinçek verdiği röportajda yeni parti kurma çalışmasındaki Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu için ‘F…’nün siyasi ayağı’ tanımını kullandı.

Euronews‘in Röp programına konuşan Perinçek, gündeme dair pek çok konudaki soruya cevap verdi.

Partisinin oy oranın çok düşük seviyelerde olmasına rağmen Türk siyasetinde varlığını koruyan ve gündemde kalmayı sürdüren Perinçek, “darbe girişiminin aydınlatılmayan yönleri olup olmadığı, varsa siyasi ayağın kimler olduğu” sorusuna şu sözlerle cevap verdi:

“Siyasi ayak var: Abdullah Gül, Babacan ve Davutoğlu. İşte bunlar ‘F…’nün siyasi ayağı. Siyasi ayak diye, Amerika denetimindeki muhalefet siyasi ayak diye Tayyip Erdoğan’ları göstermeye çalışıyor. Tayyip Erdoğan ‘F…’yle ölümüne savaşıyor. Ölümüne savaşanlara siyasi ayak demek hiç gerçekçi olmuyor. Ama Abdullah Gül, Davutoğlu, Babacan üçlüsü ‘F…’yü açıkça koruyorlar. Eskiden de onlar beraberlerdi. AK Parti içindeki siyasi ayak, Babacan’ın Abdullah Gül’ün Davutoğlu’nun temsil ettiği güçtür”

Perinçek ayrıca “Tayyip Erdoğan’ı Davutoğlulaştırmak istiyorlar. Abdullah Güller, Davutoğlular, Babacanlar. Tayyip Erdoğan’ı Davutoğlulaştırmak istediler. Beceremediler. Beceremediler ama o partinin geçmişten gelen yükleri, tortular falan, bu tereddütler, bocalamalar, zikzaklar maalesef yaşanıyor” ifadelerini kullandı.

“BERAT ALBAYRAK’IN ‘DAMATBEY’ OLMAK DIŞINDA ÖZELLİĞİ YOK”

Perinçek’in “Türkiye siyasetinden size isim sorsam bunlar hakkında tek kelimeyle cevaplarınız ne olur?” sorusuna cevapları şu şekilde oldu:

Ali Babacan

– ‘F…’nün siyasi ayağı

Ahmet Davutoğlu

– O da öyle

Ekrem İmamoğlu

– Atlantik’in belediye başkan adayı

Canan Kaftancıoğlu

– O da İmamoğlu’nun kadını… PKK’nın dostu, HDP’nin dostu. Onları kurtarmaya çalışan ‘F…’nün dostu. Amerika cephesinde yer alan cesur hanımefendilerden biri…

Süleyman Soylu

– Benim gördüğüm, hükümet içerisinde vatansever çizgide duran hükümet üyelerinden biri.

Berat Albayrak

– Damatbey. Damatbey olma özelliği ötesinde, işgal ettiği makamı dolduracak esaslı özellikleri bence yok.

Numan Kurtulmuş

– Onu bana sormayın.

‘DOĞU PERİNÇEK AJAN MI?’

Perinçek’e Euronews’in yönelttiği sorulardan biri de kendisine ilişkin ajanlık suçlamalarıydı.Euronews muhabirinin ‘insanlar sizi anlanlandırmakta zorlanıyor, direkt soracağım, ajan mısınız?’ sorusuna “ Bunu CIA’de soruyor. CIA de aynı soruyu soruyor. Beş kuşakla hapis yatmış, CIA işkencehanelerinde 16 yılını geçirmiş, ABD’nin bir numaralı düşmanıyım, Türkiye’de Amerika’nın baş düşmanı Doğu Perinçek’tir” cevabını verdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin