Perinçek, A Haber’e öfkelendi: ‘Bu Erdoğan’a karşı bir sabotajdır’

Cumhur İttifakı’nın minik ortağı Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, A Haber’in Dersim Katliamı’nın haberini, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10 yıl önce söylediği “katliam” ifadelerini yayınlamasına tepki gösterdi. Perinçek bu haberin, “Erdoğan’a karşı bir sabotaj” olduğunu savundu.

AKP rejimine verdiği destekle bilinen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal’da “Çıkış Yolu” programında Ulusal Kanal Ankara Temsilcisi Gürkan Demir ve Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel’in sorularını cevapladı.

Perinçek, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ağabeyi Serhat Albayrak’ın başında olduğu Turkuvaz Medya Grubu’na bağlı A Haber’in “Dersim olaylarıyla” ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 yıl önce söylediği “katliam” ifadelerini yayımlamasına tepki gösterdi.

”ERDOĞAN’A KARŞI SABOTAJDIR”

Perinçek, “Türkiye bugün Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önderliğinde PKK’ya karşı savaşırken, F.TÖ’ye karşı savaşırken ve ABD’nin Türkiye’nin sorunlarına müdahale etmesine karşı mücadele ederken birdenbire böyle bir konunun gündeme getirilmesi sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a karşı bir sabotaj, dinamittir. 2015 öncesinin Tayyip Erdoğan’ı ile bugün savaşan Erdoğan’ı vurmuş, oldular. Gerçekten AKP yönetimine içeriden bir hançer diyebilirim.” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin