Peker’in ‘Hürriyet ben bastırdım’ sözlerinin ardından AKP’li Boynukalın’dan ‘çok rahatladım’ tweeti

Sedat Peker’in yeni yayınladığı videosunda Hürriyet baskınını AKP’li milletvekilinin ricasıyla kendisinin yaptığını itiraf etmesinin ardından AKP’li Abdurrahim Boynukalın, “Açıkçası çok rahatladım.” dedi.

Mafya lideri Sedat Peker’in bugün yayınladığı 6. videosuyla Hürriyet gazetesine 2015 yılında yapılan baskını üstlenmesi ardından olayın içerisinde yer alan AKP’li Abdurrahim Boynukalın’dan açıklama geldi. Boynukalın,  “Açıkçası çok rahatladım” ifadelerinin yer aldığı ve Peker’den baskını talep eden AKP’li vekilin kim olduğunu açıklamasını istediği tweetlerini daha sonra sildi.

Peker, yayınladığı videoda, 2015 yılında Hürriyet gazetesine yönelik saldırıyı AKP’li bir milletvekilinin ricasıyla kendisinin yaptığını söyleyip savcılardan harekete geçmesini istedi. Peker videoda şu ifadeleri kullandı: “Pamıkörenin ekibi dinliyor musunuz? Sizin gazetenizi ben bastırttım. Şatafatlı gazeteciler, sizin gazetesini ben bastırttım. Bastırtmadan önce arayan milletvekilinin telefon sinyallerine bakabilirsiniz. Bizim gençlik kollarından arkadaşlar gidecek, ama onlar profesyonel değiller, dediler. Evet ben gönderdim. Savcılar al delil itiraf. Ben yaptım. Milletvekili söyledi böyle diye.”

‘AÇIKÇASI ÇOK RAHATLADIM’ TWEETİNİ SİLDİ

Peker’in videosunun hemen ardından kişisel Twitter hesabından açıklama yapan AKP İngiltere Temsilcisi Boynukalın, daha sonra ikisini sildiği 4 tweetlik bir açıklama yaptı:

‘‘Meşhur video serisinin bugünkü bölümü 28-32. Dakikaları arası 2015 Hürriyet eylemi meselesi özetlenmiş. Açıkçası çok rahatladım. Yıllardır üzerimize yapışan cam, kamera, turnike kırma gibi kriminal meselelerin bizimle alakası olmadığı açıkça ifade edilmiş.

Biz gençlik kolları olarak Hürriyet önünde basın açıklaması kararı aldığımızda kendisinin “ismini veremeyeceği bir vekil tarafından arandığını” ve “bizim çocuklar bu eylemleri beceremez, profesyonel değiller, sen bir işin içine gir” dendiğini söylemiş.

Böyle bir kerameti kendinden menkul, kendisini tek talimatla harekete geçirebilecek bir vekil var mı emin değilim. Varsa umarım ismini verir; böylece parti kurumsalımıza ve benim imajıma yıllarca zarar veren “basma” hadisesinin kim tarafından yapıldığı öğrenilmiş olur.

O gün “partimiz eylem geleneğinde asla taşlı sopalı eylem olmaz” dediğimizde bize inanmamayı tercih edenler (ana muhalefet partisi lideri buna dahil) bakalım ne diyecekler. Tekrar ediyorum biz o dönemki iftira yayınlarından dolayı o gazete önünde sadece basın açıklaması yaptık.’’

”PEKER İLE HİÇ GÖRÜŞMEM OLMADI”

Bu ifadeleri ardından bir açıklama daha yapan Boynukalın, şunları yazdı:

Sedat Peker’le ne “görüntülü” ne “sesli” hiçbir telefon görüşmem olmamıştır. Varsa kendisi yayınlayabilir. Bütün telefon kayıtlarım ve telefon sinyallerimin bilgileri eksiksiz mevcuttur. Artık bu hadiseyle ilgili ismimi geçiren bütün yayınlara dava açma hakkımı kullanacağım.

“Bu adamın söylediklerini doğru mu kabul ediyorsunuz” sorusu günlerden beri kendisinden medet uman muhalefete sorulmalı. Madem her şeyini doğru kabul ediyorsunuz bunu da edecek misiniz? Partimiz böyle birinin söyledikleriyle aklanmaz, karalanamaz. Kaç gündür bunu söylüyoruz.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin