Sedat Peker: Soylu, Thodex vurgunundaki payını oğlu ve yeğeni üzerinden aldı

Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker, Erdoğan’ın Biden’le yaptığı görüşmenin ardından paylaşımlarına başladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Anadolu Adliyesi’ndeki ‘adamı’ olan savcılar ve emniyet mensuplarıyla Thodex operasyonunu yönlendirdiğini yazdı. Peker’in paylaşımlarına göre Soylu, 2 milyar dolarlık vurgundan payını oğlu ve yeğeni vasıtasıyla aldı.

Sedat Peker, skandal iddialarla gündeme gelen gazeteci Veyis Ateş’e ağır ifadelerle yüklendi. Veyis Ateş’le ilgili paylaşımlarına, “Gazetecilerin yüz karası Veyis Ateş, senin namusun yok mu? Lan senin şerefin yok mu?” ifadeleriyle başlayan Peker, “Çıkıp açıklasana, süslü sülümanla (Süleyman Soylu) Sezgin Baran Korkmaz’ın arasını bulmak için Sezgin Baran Korkmaz’dan avanta istemedim desene. Namusun yok mu senin?” ifadelerini kullandı.

SAVCILAR, ÇOCUKLARI ÜZERİNDEN SERVET YAPTI

Ardından şunları yazdı: “Süslü sülüman sana söz veriyorum, seni Yüce Divan’da yargılatacağım. Seni rezil rüsva edeceğim. Anadolu Adliyesi’nde ortak çalıştığın savcıları, o savcıların çocukları üzerinden yaptıkları serveti bir bir anlatacağım. Seni mahvedeceğim.”
“Süslü sülüman; eski il müdürü Mustafa Çalışkan beyin yolladığı emniyet müdürünü, Mustafa Çalışkan bey tayin olduktan yirmi gün sonra istihbarattan sorumlu il emniyet müdür yardımcısı olarak İstanbul’a nasıl getirttiğini…

THODEX OPERASYONUNU SOYLU YÖNLENDİRDİ

Anadolu Adliyesi’ndeki sana bağlı savcılar ve İstanbul’daki istihbarattan sorumlu il emniyet müdür yardımcısıyla Thodex operasyonunu nasıl yönlendirdiğinizi, yeğenin ve oğlun vasıtasıyla bu şahısla irtibat kurup yurt dışında bu paranın büyük kısmını nasıl aldığınızı da anlatacağım.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin