Peker: Soylu’nun Korkmaz ile görüşmesi unutturulmaya çalışılıyor

Sedat Peker, ABD’nin talebiyle Avusturya’da tutuklanan firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı görüşmenin unutturulmaya çalışıldığını söyledi.

Uğur Dündar’ın katıldığı bir televizyon programında Korkmaz’a suç örgütü liderliğinden de suçlama yapıldığını belirtmesi üzerine Peker sosyal medyadan Uğur Dündar’ı uyardı.  Sedat Peker, ’”Suç örgütü suçlaması yapılabilmesi için polisin en az 6 aylık ön çalışma yapması gerekir” diye yazdı.

Peker’in paylaşımları şöyle:

”1-Uğur Ağabey yanlış anlamazsanız en önemli bölümü kaçırıyorsunuz (anlattıklarınızın hepsi çok değerli ama). Sezgin Baran Korkmaz’a suç örgütü liderliğinden ve de kara paradan suçlama yapılıyor.

2-Suç örgütü suçlaması yapılabilmesi için polisin en az 6 aylık ön çalışma yapması gerekir. Ayın 4’ünde saat on buçukta İçişleri Bakanı bu şahısla nasıl görüşür (hem de bakanlık makamında)? Bu görüşmenin ertesi günü bu şahıs yurtdışına nasıl kaçar?

3-Bakanlığın kamera kayıtlarını ve hts kayıtlarını şu ana kadar neden yayınlamadılar? Bence en önemli konu bu. Bu konu sanki unutturulmaya çalışılıyor. Başarılar dilerim.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin