Peker, ‘eski sağ kolum’ dediği Erdal Aras ile Soylu’nun fotoğrafını paylaştı

Sedat Peker, sabah yayımladığı 6. videoda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Demokrat Parti Genel Başkanlığı’na seçildikten sonra Erdal Aras’ın sabıkalı olmasına karşın, MKYK’ya alındığını söylemişti.

Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile, eski sağ kolu olarak belirttiği ve ‘sabıkalı’ olduğunu söylediği Erdal Aras ile fotoğraflarını paylaştı. Peker, Twitter hesabından paylaştığı fotoğrafa, “Benim eski sağ kolum olan Erdal Aras bey ve süslü sülümanın demokrat parti genel başkanlığı kazanma sevinçleri…” notunu ekledi.

PEKER’İN SAĞ KOLU ERDAL ARAS 2009 SEÇİMLERİNDE DP’DEN ADAY GÖSTERİLMİŞ

Gazeteci Ahmet Meriç Şenyüz, Peker’in Erdal Aras ile ilgili iddialarını araştırarak bir tweet dizisi yazdı. Şenyüz, Peker’in belediye başkan adaylığı hakkındaki iddiasının doğru olduğunu belirterek başka ilişkilere de dikkat çekti.

Şenyüz’ün paylaşımlarından bazıları şöyle:

”2009 yerel seçimlerinde Süleyman Soylu’nun Genel Başkanı olduğu Demokrat Parti’nin Sancaktepe Belediye Başkan Adayı gerçekten de Sedat Peker’in adamı olarak bilinen Erdal Aras.

Emniyetin zamanında servis ettiği haberlerde Erdal Aras’ın adı; Mecnun Otyakmaz, Erdal Aksakal, Tuncay Okay ve Önder Ercan ile birlikte Peker Çetesi’nin omurgası olarak geçiyor.

2009 seçimleri SS’nun Demokrat Parti Genel Başkanı olarak girdiği tek seçim. Onda da Peker’in adamını belediye başkan adayı göstermiş.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin