Paramount Otel için ihtiyati haciz kararı

Mafya lideri Sedat Peker’in gündeme getirdiği Bodrum’daki Paramount Otel’e ilişkin İstanbul 7. Asliye Hukuk Mahkemesi, SBK Holding ve Unico Sigorta aleyhine, hisselerin devrinin önlenmesi için ihtiyati haciz kararı aldı.

Otelin ilk sahibi Atilla Uras’ın kızı Yasemin Uras, mirasçısı olduğu Ufuk Turizm şirketinin hisselerinin Finsolvent adlı şirkete devredilmesine karşın parasının ödenmediğini belirterek, İstanbul 19. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde 2019 yılında dava açmıştı. Bu davayı kazanmış ve mahkeme 15.4 milyon dolar ödenmesine karar vermişti. Ödeme yapılmayınca da haciz kararı alınmıştı.

Uras ayrıca, devrin muvazaalı olduğunu da belirterek hem bu işlemin, hem de otelin üst kullanım hakkının devrinin iptali için de SBK Holding ve Unico Sigorta aleyhine 2021 yılında iki dava açtı. Her iki dava birleştirildi. 10 Eylül 2021 günü İstanbul 7. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmada da ara karar verildi.

Mahkeme kararında, “Mevcut durumda meydana gelebilecek bir değişme halinde hakkın elde edilmesinin önemli ölçüde zorlaşması ya da tamamen imkânsız hale gelmesi, ciddi zarar doğması ihtimaline karşı, dava konusu otelin üst hakkı ile Ufuk Turizm İşletmeleri hisselerine ihtiyati haciz konulmuştur” denildi.

Böylece mahkeme Unico Sigorta’nın otelin üst kullanım hakkını, SBK Holding’in de Ufuk Turizm’deki hisseleri devretme veya satmasını engelleyecek kararı almış oldu.

CİHAN EKŞİOĞLU’NUN OTELE TANKLA GİRDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Zanka TV’de Ferit Atay’ın sorularını cevaplayan otelin kurucusu ve ilk sahibi olan Atilla Uras’ın kızı Victoria Yasemin Uras otellerinin ellerinden nasıl alındığıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Özbek asıllı Botır Rakhimov’un otele ‘çöktüğünü’ söyleyen Uras, EKBA Holding’in sahibi Cihan Ekşioğlu’nun babasının öldüğü gün otele devletin tankıyla girdiğini söylemişti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin