Paralel ordudan sonra onlar mı geliyor? 7 bin bekçi alım talimatını Erdoğan vermiş!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünürü Orhan Uzuner’in, silahlı milis gücü kurduğunun ortaya çıkması ve Melik Gökçek’in ‘Çoluk çocuk bombalı tüfek almış’ açıklaması AKP’nin parelel ordu iddialarını gündeme getirmişti. Bu iddialar tartışılırken İstanbul, Ankara, Mersin, Adana, Gaziantep ve Hatay öncelikli olmak üzere 7 bin bekçi alınacak haberleri düştü. Bekçi alım talimatının ise bizzat Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın verdiği ortaya çıktı.

İçişleri Bakanlığı yetkililerinin verdikleri bilgilere göre,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda 7 bin bekçinin alınacağı öğrenildi.Bu kapsamda halihazırda 5 bin 392 olan kadro sayısı kademeli olarak artırılacak. Sonraki süreçte 7 bin yeni bekçi için kadro tahsisinin ardından ise  valilikler vatandaşları internet siteleri üzerinden bilgilendirecek.Doğu Anadolu’daki illerin ardından ilk etapta Ankara, Mersin, Adana, Gaziantep ve Hatay için bekçi alımı yapılacak.

5 ilde 280 bekçi ataması bir ay içinde yapılacak 

Geçen yıl Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Şanlıurfa ve Şırnak valilikleri  tarafından yapılan duyurunun ardından, çarşı ve mahalle bekçisi olabilmek için  başvuran adaylardan gerekli şartları taşıyan 280’i bir ay içerisinde görevlerine  başlayacak. Bekçilerin 69’u Diyarbakır, 40’ı Hakkari, 49’u Mardin, 1’i Şanlıurfa,  121’i ise Şırnak’ta görev yapacak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin