Pakistan’da kar yolu kapattı; en az 23 kişi araçlarında donarak öldü

Pakistan’ın Murree şehrinde yoğun kar yağışı sebebiyle araçlarında mahsur kalan yaklaşık 500 aileden en az 23 kişi donarak hayatını kaybetti. Başkent İslamabad’a 70 kilometre uzaklıktaki Murree şehrinde ve Galiyat bölgesinde, 7 Ocak akşamından itibaren yoğun kar yağışı etkili oldu.

Yetkililer, ölenler arasında sekiz ve beş kişilik iki aile olduğunu bildirdi. Turistik bölgeye, şehir dışından 125 binin üzerinde aracın giriş yaptığı belirtiliyor. Araçlarında mahsur kalan kişilerin şimdi güvende olduğu ve rakımı 2 bin 300 metre olan bir bölgede insanlar için barakalar kurulduğu belirtidi.

Benzin ve su ihtiyacı artarken, civarda bulunan restoran ve oteller insanlara yiyecek ve battaniye yardımı yapıyor.

Yakınlarda bulunan Nathiagali kasabasından bir yetkili Tarık Ullah, AFP’ye yaptığı açıklamada kısa sürede 1,5 metreye yakın kar yağdığını dile getirdi ve şöyle konuştu:

“Bu kar değildi. Şiddetli bir kar bile yoktu ortada. Eşi benzeri görülmemiş bir şeydi. Çok sert rüzgarlar, kökünden sökülen ağaçlar ve çığlar vardı. Çevredeki insanlar dehşet içindeydi.”

Acil servislerin aktardığına göre hayatını kaybedenler arasında 10 çocuk var. Bölgedeki arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin