Pakdemirli’den sel açıklaması: Vatandaşımız kendini korumanın yollarını arayacak

pakdemirli

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Artvin’de önceki gün meydana gelen selden etkilenen Arhavi ilçesinde incelemelerde bulundu. Kapiska Deresi’nin taşması sonucu zarar gören bölgeleri ziyaret etti. Ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, devletin afetlerin hepsini engelleme şansı olmadığını anlattı. Vatandaşların kendisini korumanın yollarına bakacağını belirtti.

Bekir Pakdemirli, “Devlet bu kadar yatırım yapmış, bu kadar daha yapsa bunları tamamen engelleme imkanımız olmayacak. Çünkü ister istemez bu taşkınlar beklenmedik bir şey. Dün burada beklenmeyeni yaşadık ve bunlar devam edecek. Karadeniz zor bir coğrafya, küçüklü büyüklü 120 bin dere var. bu derelerin hepsini tahkim edemeyiz. Önce vatandaşımız kendini korumanın yollarını arayacak, derelerden uzak durmanın yollarını arayacak. En azından taşkın ve sel anlarında derelerden uzak durmanın yollarını arayacak.” ifadelerini kullandı.

Bekir Pakdemirli, taşkın nedeniyle hem yolda hem de içme suyu hattında problem olduğunu anlattı. Pakdemirli, “Önceliğimiz, buradaki içme suyu hattının bir an evvel yapılması için gerekli tahkimatların dere içinde yapılmasıdır. Bunun akabinde de Özel İdare ekipleri, içme suyu hattını bağlayacak duruma gelecektir. Geçici olarak bölge halkına su dağıtılıyor.” diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin