Özhaseki’den Erdoğan’ın sözlerine savunma: ‘Halk diliyle konuşur’

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doktorlara yönelik “Varsın gidiyorlarsa gitsinler” sözlerine ilişkin ” Cumhurbaşkanımızın konuşması ve tavrı kendisine hastır. Halk diliyle konuşur” dedi.

AKP’li Özhaseki, iktidara yakın Hürriyet gazetesinden Hande Fırat’a yaptığı açıklamada, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ağır çalışma şartları ve maaş yetersizliğinden yakınan doktorlara, “Varsın gidiyorlarsa gitsinler. Bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam ederiz” sözlerine ilişkin konuştu.

“Kendi fikrimi açıklıyorum” diyen Özhaseki şöyle devam etti:

“Devlet, öğrencisine çok yatırım yapıyor. Çocuklar tabii ki bir yandan kendi istikballerini düşünecekler ama bir yandan da bu ülkeye, topraklara karşı sorumluluklarının olduğu bilmeleri lazım. Maaşlarda sıkıntı olduğunu biliyoruz, haklarını da kimse yemek istemez. Tüm sağlık çalışanlarının maaşları ile ilgili çalışma hakkında bizlere de bilgi verildi. Amaç iyileştirmek. Cumhurbaşkanımızın konuşması ve tavrı kendisine hastır. Halk diliyle konuşur.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin