Özel: Manisa’da da hakimler varmış, mahkeme TÜGVA’ya tahsisin yürütmesini durdurdu

Özgür Özel

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehzadeler ilçesindeki Fatih Parkı içinde bulunan işletmenin TÜGVA’ya tahsisine mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı çıktığını açıkladı.

Uğur Dündar’ın sunduğu TELE 1 ekranlarında yayınlanan Demokrasi Arenası programında konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Artık rüzgâr emekçinin, halkçının, demokratların karşısından değil arkasından esiyor ya herhalde onun da katkısı var, mahkeme TÜGVA’ya tahsisin yürütmesini durdurdu. Mücadelemiz devam edecek. Bu örnek bir karardır” dedi.

ÖZEL: TÜRKİYE’DE PSİKOLOJİK İKTİDAR ARTIK EL DEĞİŞTİRDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kanal İstanbul ihalesini hiç kimse almayacak. Eğer alan olursa ağır bedeller ödeyecek” sözleri ve tüm büyükelçilere yolladığı ‘Kanal İstanbul’ mektubu hakkında konuşan Özel, “Türkiye’de psikolojik iktidar artık el değiştirdi. Kanal İstanbul’un geçeceği hattın etrafına baktık ki oranın arsaların, tarlaların el değiştirmesinde 2 önemli alıcı olmuş. Alanlar Erdoğan ailesi ve AKP’nin üst düzey yöneticilerinin yakınları ve onların iş çevreleri. Yerli olanlar bunlar. Yabancılar da ağırlıklı olarak Katarlılar. Sayın genel başkan bugün Türkiye’deki büyükelçilerin her birilerine kendi dillerinde mektubu yazdı. Sayın genel başkan Türkiye’deki gündemi belirlediği gibi dünya gündemine de son derece önemli bir noktaya oturacak bir çağrı yapmıştır.’’

“MAHKEME, TÜGVA’YA TAHSİSİN YÜRÜTMESİNİ DURDURDU”

Manisa’da Şehzadeler ilçesindeki Fatih Parkı’nda bulunan işletmenin 5 yıl süreyle TÜGVA’ya bedelsiz tahsisine ilişkin CHP’nin açtığı dava sonucunda, yürütmeyi durdurma kararı verildiğini duyuran Özgür Özel şöyle konuştu:

‘‘Manisa’da tarihi evlendirme dairesi, Fatih Sultan Mehmet’in yetiştiği Fatih Parkı’na bakan en şahane yeri TÜGVA’ya verildi. Biz önünde eylem yaptık. ‘Yanınıza kalmaz’ dedik. İstanbul’un en kıymetli yerine 2 bin 500 TL’ye çöken ve 3. şahıslara kullandırtan TÜGVA… Bu TÜGVA’ya verdiler. Biz bunlara dava açtık. Mahkemeye gittik, bunu yapamazlar dedik.

Avukatlarımız dilekçe yazdı. Çok ümidimiz yoktu ama son dakika haberi şu ki, artık rüzgar döndü Türkiye’de. Artık rüzgar emekçinin, halkçının, demokratların karşısından değil arkasından esiyor ya herhalde onun da katkısı var, mahkeme TÜGVA’ya tahsisin yürütmesini durdurdu. Mücadelemiz devam edecek. Bu örnek bir karardır.

‘Berlin’de hakimler var’ derlerdi ama demek ki Manisa’da da hakimler varmış. Helal olsun! Halkın malını yandaş TÜGVA’ya peşkeş çekilmesine böyle bir atmosferde dur diyebilen o hakimin alnından hep birlikte öpüyoruz.’’

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin