Özdağ: AKP’de ciddi çözülmeler var, 50’ye yakın milletvekili partimize katılabilir

Son 6 ay içerisinde AKP’de çözülmelerin arttığına işaret eden Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Biz 50’ye yakın milletvekiliyle görüşüyoruz, bu arkadaşlarla istişarelerimiz artmaya başladı” dedi.

Halk TV’de canlı yayınlanan “Açıkça” programında dikkat çeken açıklamalarda bulunan Özdağ, 50’ye yakın AKP’li milletvekili ile “istişare içerisinde olduklarını” kaydetti.

“CİDDİ ÇÖZÜLMELER VAR”

AKP’de çözülme sürecinin son 6 ayda çok arttığını söyleyen Özdağ, ekonomik sorunlar Sedat Peker’in açıklamaları nedeniyle partiden kopuşların yaşandığını belirtti. Özdağ şu ifadeleri kullandı:

“Son 6 ay içerisinde bizimle görüşen çok sayıda bürokrat ve milletvekili var. Son zamanlarda ekonominin geldiği ortam nedeniyle, savrulmalar nedeniyle, Soylu ve Yıldırım hakkındaki iddialar nedeniyle hayal kırıklıkları yaşıyorlar. Partinin sadece devlet desteğiyle ayakta durduklarını gördükleri için bizimle bu görüşmeler artmış durumda. Ciddi çözülmeler var, AK Parti çok ciddi kayıplar yaşayacak.”

“50’YE YAKIN MİLLETVEKİLİYLE GÖRÜŞÜYORUZ”

Özdağ, “AKP’den kaç vekil kopabilir?” sorusuna ise, “Biz 50’ye yakın milletvekiliyle görüşüyoruz, bu arkadaşlarla istişarelerimiz artmaya başladı. Başka yerlerle de görüşen arkadaşlar var biliyoruz” yanıtını verdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin