Özcan’dan KHK’lı Cafer Bayram paylaşımı: ‘Ülkede adalet nasıl diye sorarlarsa…’

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, basın toplantısı düzenledi.

Eski YÖK Başkanı ve Gelecek Partisi kurucularından Yusuf Ziya Özcan, KHK ile ihraç edildikten sonra yakalandığı kansere yenik düşen öğretmen Cafer Bayram’ın adaletsizliğe nasıl kurban gittiğini attığı bir tweetle özetledi.

15 Temmuz’dan sonra başlatılan cadı avında KHK ile mesleğinden ihraç edildikten sonra yakalandığı kansere yenik düşen KHK’lı eski sınıf öğretmeni Cafer Bayram’ın cenaze namazı ihraç edilmeden önce ders verdiği Giresun’da Süttaşı İlkokulu’nun bahçesinde kılınmış, Cafer Bayram’ın tabutu, musalla taşı yerine öğrencilerinin onu dinlerken oturduğu iki sıranın üstüne konmuştu.

Eski YÖK Başkanı ve Gelecek Partisi kurucularından Yusuf Ziya Özcan sosyal medyadan yaptığı paylaşımda KHK’lıların uğradığı adaletsizliğe dikkat çekti.

Özcan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘‘Ülkede adalet nasıl diye sorarlarsa… “Babasız büyü, yokluk içinde oku, öğretmen ol, sevil, sayıl… Bir KHK seni mesleğinden koparsın, hakkında bir de dava açılsın, yargılan, beraat et, ama öğretmenliğe döneme… Nişanlın terk etsin, kansere yakalan ve göç bu dünyadan…” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin