Öyle bir ‘babaaa! dedi ve öyle bir koştu ki!

Görüntü çok kısa… Ancak bir o kadar da etkili… Sözde ‘F.tö’ soruşturmaları kapsamında aylardır, belki de 2-3 yıldır tutuklu bulunan bir ‘baba’ tahliye olmuş. Cezaevinin kapısında sevdiklerine sarılıyor. O sırada 3-4 yaşlarındaki minik oğlu giriyor kadraja… Babasını görür görmez bir ok gibi fırlıyor annesinin yanından. ‘Babaaaa! diyerek koşuyor ve sarılıyor… Babası diz çöküp kucağına alıyor evladını, kokluyor. Aylardır görmediği oğluna, arada cam olmadan sarılıyor, ağlıyor… İşte yürekleri dağlayan bu görüntü sosyal medyada kısa sürede yüzlerce kez izlendi, beğeni ve RT aldı.

 

Herkes şu soruyu soruyor; Neydi bu adamın suçu? Öğretmen miydi, doktor mu? Yoksa devlet memuru ya da iş adamı mı? Yasal bir bankaya para mı yatırmıştı? Ya da bir gazeteye abone olup, bir derneğe kurban mı bağışlamıştı? Değer miydi bir babayı böyle ipe sapa gelmez uyduruk suçlarla aylarca cezaevinde tutmaya? Bir evladı babasız bırakmaya değer miydi?

Onlar kavuştu; ancak sorun şu ki evladından ayrı binlerce anne baba şu anda tutuklu. Uydurma suçlarla özgürlükleri ellerinden alınan binlerce, on binlerce insan esir Türkiye’de…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin