Otogarın ‘İSPARK’a devrinin iptali’ başvurusu reddedildi

Mahkemenin kararının ardından İBB'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, çalışmaların kaldığı yerden devam edeceği belirtildi.

İstanbul 3. İdare Mahkemesi, Esenler Otogarı’nın İSPARK’a devrinin iptali için açılan davanın ‘incelenmeksizin’ reddedine karar verdi.

İBB Meclisi’nin eski adı Esenler Otogarı olan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nı İSPARK’a devretmesi yönündeki kararının ardından, 18 Temmuz’da Uluslararası Trakya ve Anadolu Otobüsçüler Derneği ile Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.’ye 3 gün içinde otogarı tahliye etmeleri için karar göndermişti. Bunun üzerine dernek ve şirket avukatları, İBB Meclisi kararının hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle yürütmenin durdurulması için nöbetçi mahkemeye başvurmuştu. İtirazı değerlendiren İstanbul 3. İdare Mahkemesi, yürütmeyi durdurarak dava konusu işlemin sebebi ve yasal dayanağına ilişkin belgelerin kendilerine ulaştırılması için İBB’ye 7 gün süre verdi. İBB’nin belgeleri göndermesinin ardından karar veren mahkeme, İstanbul Otogarı’nın İSPARK’a devrinin iptali için açılan davanın incelenmeden reddedilmesine hükmetti.

İBB: ÇALIŞMA DEVAM EDECEK

İBB’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Bayrampaşa’daki İstanbul Otogarı’nın otopark kısımlarının İSPARK’a devri ile ilgili verilen yürütmeyi durdurma kararı kaldırıldı. Öncelikle otopark alanlarından başlanarak tüm otogarın güvenli, sağlıklı ve verimli hale getirilmesiyle ilgili çalışma devam edecek.” denildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin