Otogarın alt katını gezdi: Böyle bir yere çocuğum ve eşim girmez!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, incelemelerde bulunduğu Esenler otogarının bugüne kadar çok ihmal edildiğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bayrampaşa’daki otogarın alt katlarında incelemelerde bulundu. Otogarın bugüne kadar çok ihmal edildiğini anlatan İmamoğlu, “Çok rahatsızım. Böyle bir yere çocuğum girmez. Eşim girmez. 16 milyon İstanbullunun eşini, çocuğunu buraya ben nasıl yollayayım?” ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı İmamoğlu, Bayrampaşa’daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nı ziyaret etti, otogar yöneticileriyle bir süre görüştü. Görüşme sonrası gazetecilere açıklama yapan İmamoğlu, güvenlik sorunları nedeniyle sürekli gündemde olan otogarı büyük bir yeşil alan içerisinde bilim, AR-GE ve teknokent merkezine dönüştürmek istediklerini anlattı.

BÜYÜK BİR REVİZYONA İHTİYAÇ VAR

Var olan yapının büyük bir revizyona ihtiyaç duyduğunu anlatan İmamoğlu, yaha sonra Ardından otogar esnafını gezen İmamoğlu burada vatandaşlara seslendi. Otoparkın işletmesinin İSPARK’a devredildiğini hatırlatan İmamoğlu, “Aynı zamanda buradaki bir kısım emniyetle ilgili çevre koşullarıyla ilgili sıkıntıları gidermek adında hızlı çalışma grubu oluşturduk. Sizleri, yolcuları rahatsız eden unsurları bertaraf edeceğiz.” ifadelerini kullandı.


http://tr724.wpengine.com/bir-otogardir-turkiye/


ÇOK İHMAL EDİLMİŞ, SORUNU HIZLICA ÇÖZMEK ZORUNDAYIZ

Ekrem İmamoğlu daha sonra otogarın alt katlarını gezdi. İmamoğlu gezi sırasında gazetecilerin sorularını da cevapladı. “Alınacak önlemleri , mevcut durumları görünce sıralasan sayfa yetmez.” dedi. Otogarın ihmal edildiğini belirtti. Güvenlik ve temizlikle ilgili önlemler alacağını ifade eden İmamoğlu, “Çok ihmal edilmiş. Böyle bir yere hiç kimse evladını yollayıp ‘otobüse bin. Şuraya git’ demez. Ya da ‘Orada in. Seni alayım’ da demez . Dolayısıyla böyle bir sistemde otobüsçü de hizmet edemez. Yeni sistemi kurarken yatırım yapacağız buraya. Rahatsızım. Böyle bir yere çocuğum girmez. Eşim girmez. 16 milyon İstanbullunun eşini çocuğunu buraya ben nasıl yollayayım? Ha benim çocuğum, eşim, ha bir başkasının eşi, çocuğu, ailesi girmez buraya. Hızlıca çözmek zorundayız. En çarpıcı sorun güvenlik. Huzurla ilgili sorun var.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin