Otobüste şort giyen kadına saldıran Abdullah Çakıroğlu’na 3 yıl 10 ay hapis cezası!

İstanbul Çekmeköy’de bindiği halk otobüsünde şort giydiği gerekçesiyle Ayşegül Terzi’yi fiziksel şiddete maruz bırakan saldırgan Abdullah Çakıroğlu’nun yargılandığı davanın karar duruşması Kartal Adliyesi’nde görüldü. Çakıroğlu mahkeme tarafından 3 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Geçtiğimiz gün Adli Tıp Kurumu (ATK) tarafından Ayşegül Terzi’ye ilişkin hazırlanan rapor da dava dosyasına girmişti. ATK raporunda, saldırının Terzi’de yumuşak doku travması ve akut stres bozukluğuna neden olduğu ancak bunun Terzi’nin yaşamını tehlikeye sokan bir durum olmadığı tespitine yer verilmiş ve bu ifade tepki çekmişti.

Ne olmuştu?

Ayşegül Terzi, 12 Eylül 2016 tarihinde çalıştığı hastaneden çıkıp evine gitmek için bindiği otobüste Abdullah Çakıroğlu isimli erkeğin saldırısına uğramıştı. Terzi, saldırganın önce “Şort giyenler ölmeli” diyerek sözlü olarak kendisine sataştığını, ardından da otobüsün demirinden destek alarak yüzüne tekme attığını söylemişti.

Güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis, saldırganın 35 yaşındaki Abdullah Çakıroğlu olduğunu tespit etmiş ve Üsküdar’da güvenlik görevlisi olarak çalışan saldırganı gözaltına almıştı.

Çakıroğlu, Ayşegül Terzi’ye tekme attığını kabul etmiş ve verdiği ilk ifadesinde “Giydiği şort ortama uygun değildi. Bu nedenle sinirlenip hareketi yaptım” demişti.

Gözaltına alınan Çakıroğlu, adliyedeki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı.

Kadınların tepkileri üzerine Çakıroğlu hakkında tekrar yakalama kararı çıkartılmış ve tekrar gözaltına alınışının ardından Çakıroğlu, tutuklanmıştı.

Ancak Anadolu 40. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında Abdullah Çakıroğlu’nun tahliyesine karar verilmişti. Mahkeme heyeti, saldırgan için yurtdışına çıkış yasağı koymuştu.

Ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itirazı üzerine gözaltına alınan sanık hakkında tutuklama kararı verilmişti. 1 Kasım 2016’da ise Abdullah Çakıroğlu, avukatının itirazı üzerine yine tahliye edilmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin