Otobüs firmaları faturayı millete kesti; bilet fiyatları 2 katına çıktı!

Pandemiye karşı alınan tedbirler kapsamında getirilen seyahat kısıtlaması bugün kalktı. Haftalardır ertelemek zorunda kaldıkları seyahatleri için otogara akın eden vatandaşlar bilet fiyatlarını görünce şok oldu. Zira otobüs firmaları, ‘yarı kapasiteyle çalıştıklarını’ bahane ederek bilet fiyatlarını 2 katına çıkarmıştı. Pandemi sonrası ulaşımda alınan önlemlerin faturası da vatandaşa çıkmış oldu.

Cumhuriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre Balıkesir’de yaşayan ailesinin yanına gittiğini ifade eden Buse Gülakın, “Burada yoğunluk çok fazla olduğu için internetten bilet almayı tercih ettim. Bilet fiyatları iki katı. Bilet bulmakta zorlandım. Ek seferler açıldı ondan alabildim ancak.” diye konuştu.

Seyahat yasağının kalkmasının ardından Ankara’ya gideceğini belirten Damla Gürsoy ise, “Bileti internet üzerinden aldım. Biraz pahalıya mal oldu. Az sefer var. İlk bulduğumuzu aldık. Sabahın bu saatine göre biraz yoğunluk var. İstanbul çıkışı önemi” dedi.

KAPTAN: MALİYETLER YÜKSEK, KÖPRÜ FİYATLARI ATEŞ PAHASI

Araç kaptanı Birol Yıldız ise, “Seferlerimize başladık. Araçlarımız yarı kapasiteyle hizmet etmekte. Her koltukta birer kişi çapraz şekilde 50 kişilik bir araçta 25 kişi taşıyabiliyoruz. Yollarımızın maliyetleri çok yüksek. İzmir-İstanbul seferi yapan bir otobüs bin 100 lira köprü ve otoban parası veriyoruz. Yakıt fiyatlarımız baya yüksek. Fiyatlarımızda araçlara ve firmalara çok bir şey kalmıyor. Ulaştırma Bakanlığımızın belirlemiş olduğu tarife üzerinden seyahat ettiriyoruz. Fiyatlandırmayı o şekilde yapıyoruz.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin