Orhan Aydın: “Umudumuz var; yeryüzünün en değerli parçalarından Anadolu bu zulmü hak etmiyor”

MoonStar TV’de Turan Görüryılmaz’ın sunduğu programa katılan sanatçı Orhan Aydın, son dönemde yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Aydın, “Ahlaksız bir toplum çürümüş bir toplumdur ve onun geleceği yoktur. Bunu farkedenler mutlak insan olmanın özüne döneceklerdir. Buradan o zaman birlikte kurtulabileceğiz. Ekonomik anlamda, insan hakları ve adalet konusunda büyük bir çukura yuvarlanmış durumda ülke. Buna reaksiyon göstermeyen, barışı, kardeşliği savunmayan birinin sanatçı olarak tanımlanmasını kabul etmiyorum. Geniş kitleler için hayat artık yaşanır olmaktan çıkmış durumda. Hem ekonomik anlamda dibe vuruş, hem kültürel anlamda dibe vuruş ve temel meselelerde adaletsizlik olan bir ülkede sancı çok büyük maalesef.” dedi.

“Bu dünya Sultan Süleyman’a kalmadı, kimseye kalmaz. Bu coğrafyanın gerçek sahipleri bir gün bunun farkına varırlar o zaman bu değişimi birlikte yaşarız diye düşünüyorum.” diye konuşan Aydın, “Umudumuz var. Yeryüzünün en değerli parçalarından biri olan Anadolu bu zulmü hak etmiyor. Bu zulmü; umutlarımızı çoğaltarak, sevgiyi, aşkı, barışı, kardeşliği, eşitliği, özgürlüğü çoğaltarak aşabiliriz. Barışın, eşitliğin, kardeşliğin, aşkın şiirini yeniden yazmanın vakti…” ifadesini kullandı.

Aydın sözlerine, “Adile Naşit’e, Kemal Sunal’a yeniden ihtiyaç var… O anlayışa… Gülmeye ihtiyacımız var. Hayata sevinç katmaya…” ifadelerini de ekledi.

İşte MoonStar TV’deki programın tamamı;

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin