Orhan Adıbelli cinayetinde ‘Ağar’ iddiası; tanıdık bir isim daha var!

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur’un sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda Orhan Adıbelli cinayetinin arkasında Ağar ailesinin olduğu ileri sürüldü. Emre Olur’un hesabından yapılan paylaşımda, “Kayseri’de öldürülen iş adamı Orhan Adıbelli’nin cinayetini araştırsanıza! Maaşı namusu kadar olan gazeteciler, M. Ağar’ın oğlunun ortağı olan Murat Boyracı ile ölen Orhan Adıbelli arasında uyuşturucu parasından dolayı olan sorunda aracılık yapmış mı? Sizin şerefiniz yok lan…” ifadeleri kullanıldı.


TANIDIK BİR İSİM; ENGİN DİNÇ!

Engin Dinç

Orhan Adıbelli, 4 Ağustos 2020’de Kocasinan’da iş yerinin bahçesinde öldürülmüştü. Peker’in basın danışmanının hesabından yapılan paylaşımlara göre tetikçi için İzmir Valiliği’nden silah ruhsatı alınmak isteniyor. Ancak valilik ‘sorun yaşarız’ deyince rota Eskişehir’e çevriliyor. Söz konusu dönemde Eskişehir Emniyet Müdürlüğü koltuğunda tanıdık bir isim oturuyor. Engin Dinç… Dinç, suikast haberini almasına rağmen Hrant Dink’i korumamakla suçlanmıştı. Dinç’in adı bir çok provokatif saldırıda gündeme gelmişti. O dönemin Valisi Erol Ayyıldız ise hala koltuğunda oturuyor…


Sedat Peker, Mehmet Ağar’ın Mübariz Mansimov’un açıklamalarına yanıt vermesinin ardından başladığı sosyal medya paylaşımlarını sürdürüyor. Danışmanı Emre Olur’un hesabından yapılan açıklamalarda Kayseri’de öldürülen Orhan Adıbelli’nin azmettiricisinin Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar’ın ortağı olduğu ileri sürüldü.

Peker’in sosyal medya paylaşımlarına son vermesinin ardından uzun süre sonra dün Emre Olur’un hesabından atılan mesajlara bugün yenileri eklendi. Bugünkü mesajlarda şu iddialar öne sürüldü:

  • Orhan Adıbelli’nin ölüm emrini Murat Boyracı verdi. Murat Boyracı, Tolga Ağar’ın ortağıydı ve gazeteci Seher Yaşayacak bu ortaklığın resmî belgesini yayınladı.
  • Ahmet Nazari, Avrupa’da aranırken yasa dışı şekilde Türk vatandaşlığına geçirildi. İran vatandaşlığını ve Türk vatandaşlığı kimliklerini yayınladım. Orhan Adıbelli’nin oğlu da babasının oğluysa her şeyi anlatır.
  • Nazari Avrupa’da aranırken İstanbul Çavuşbaşı’ndaki plazasında rahatça suç işlemeye devam ediyordu. Gazeteci Seher Yaşayacak bu evrakları da yayınladı. Bir de silah ruhsatı almaları için İzmir valiliğiyle görüştüler.
  • Valilik ‘bu işte sorun yaşarız’ diye çekindi. Bu kez Ahmed Nazari’ye Eskişehir’den silah taşıma ruhsatı çıkartıldı. Bu konuda da hizmet edenlere de 100 bin dolar hediye verildi. 
  • Rezillikler burada da bitmiyor ki! Murat Boyracı’nın ve Tolga Ağar’ın ortağı olan firari Ahmed Nazari çakarlı arabalarla gezerken, birde ehliyet almak istedi. Öyle da belki kız arkadaşlarını tek gezdirmek istiyor. 
  • Murat Boyracı onun yerine ehliyet sınavına girsin diye Diyarbakırlı bir tanıdığını yolladı. Ancak çok basit bir sebepten iş patlayınca, Küçükçekmece Adliyesinde hem Ahmed Nazari’ye hem de yerine sınava giren arkadaşa dava açıldı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin