Önce belediyenin parasını zimmetine geçirdi, sonra o belediyeye başkan yardımcısı oldu

Ankara Keçiören Belediyesi’nde 2011 yılında avukatlık yapan Kazım Kabadayı’nın belediyenin alacaklarını kendi şahsi hesabına aktardığı ortaya çıktı. Skandalın teftişlerde ortaya çıkması üzerine Kabadayı parayı 2 sene sonra iade etti. Belediyenin parasını zimmetine geçiren avukat için herhangi bir yasal işlem yapılmadığı gibi Kabadayı belediye başkan yardımcılığına yükseldi.

Tele 1’de yer alan habere göre, AKP yönetimindeki Keçiören Belediyesi’nde 2011 yılında yapılan bir dizi usulsüzlük ortaya çıktı. Keçiören Belediyesi, özel şirketlerden alacaklarını temin etmek için icra takibi başlattı. 3 farklı icra dosyasından, icra hesaplarına sırayla 59 bin 330 lira, bin 780 lira ve bin 160 lira ödeme yapıldı.

O dönem Keçiören Belediyesi’nde avukat olarak çalışan Kazim Kabadayı, toplam 62 bin 270 liralık ödemeyi kendi hesabına aktardı. Avukat Kazım Kabadayı’nın bu parayı belediyenin Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne yatırması gerekiyordu ancak 62 bin 270 lira belediyeye iade edilmedi.

Olayın üzerinden 2 buçuk yıl geçti. 2014’ün şubatında belediyede yapılan teftişlerde durum ortaya çıktı.

Belediyenin parasını zimmetini geçiren avukat hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulması yerine AKP’li belediye avukatla anlaştı. Avukat Kazım Kabadayı, zimmetine geçirdiği parayı olayın üzerinden iki yıl geçtikten sonra 24 Şubat 2014 yılında Keçiören Belediyesi’nin veznesine yatırdı.

Avukat Kazim Kabadayı hakkında ise herhangi bir işlem yapılmadı. Kabadayı, halen Keçiören Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevini sürdürüyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin