Ömer Çelik ‘Furkan Vakfı’ eleştirilerinden rahatsız oldu: 28 Şubat yeniden canlanıyormuş diyenler var…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ardından AKP Sözcüsü Ömer Çelik de Adana’da Furkan Vakfı gönüllülerine polisin orantısız güç uyguladığını kabul etti.

AKP MYK toplantısının ardından konuşan Ömer Çelik konuya ilişkin şunları söyledi:

“Her zaman olduğu gibi prensibimiz açıktır. Biz mücadelelerini her zaman takdir ettiğimiz güvenlik görelileri içinde çeşitli olaylara müdahale ederken orantısız güç kullanılmasını asla kabul etmeyiz. Orantısız güç kullanılması sonucu ortaya çıkan görüntüler asla ve kat’a kabul edilemez ve bunlar meşru sayılamaz. Zaten bu bahsettiğimiz Adana’daki olay ortaya çıktığı andan itibaren İçişleri Bakanımız, Adana Valiliğimiz açıklama yaparak soruşturmanın açıldığını söylemişlerdir. Bizim açımızdan temel prensip budur. Orantısız güç asla kabul edilemez. Orantısız güç, meşruiyet sınırının dışına çıkmış şiddet demektir. Hiçbir şekilde hiçbir Türkiye vatandaşına karşı orantısız gücün kullanılması söz konusu değil.

Burada açıklamalara bakıyorum, muhalefet partilerinin açıklamalarına, bazı grupların açıklamalarına. Bu orantısız güç sanki hükümet politikası imiş gibisinden bir iftira kampanyası yürütüyorlar. 28 Şubat yeniden canlanıyormuş, eski günler yeniden geliyormuş gibisinden. Bunların hepsi sadece ve sadece hezeyandır. Türkiye’de 28 Şubat şartlarını ortadan kaldırmada en güçlü mücadeleyi biz verdik. Böyle bir sistematik şekilde yalan söyleme, iftira kampanyasına söyleyecek çok sözümüz var.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin