Oğlu Boğaziçi eylemlerinde tutuklanan AKP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi istifa etti

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Melih Bulu’yu Boğaziçi Üniversitesi’ne kayyım rektör olarak atamasının ardından başlayan protesto gösterilerinde tutuklana Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Doğu Demirtaş’ın annesi Gamze Demirtaş, AKP Sarıyer Belediye Meclis üyeliğinden istifa etti. Annesinin AKP üyesi olduğunu belirten Doğu Demirtaş, “Süleyman Soylu, benimle nasıl helalleşecek? Bu kadar öğrenciyle ve aileleriyle ne kadar helalleşecek.” diye sormuştu.

Boğaziçi Üniversitesi önünde açılan resim sergisinde Kâbe fotoğrafının yere serilmesi olayına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Doğu Demirtaş’ın annesi Gamze Demirtaş, AKP Sarıyer Belediye Meclis üyeliğinden istifa etti. Gamze Demirtaş, aynı zamanda AKP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanı.

AKP Sarıyer İlçe Başkanlığı yöneticileri istifayı doğrularken Gamze Demirtaş’ın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevini bıraktığı öğrenildi.

”SÜLEYMAN SOYLU BENİMLE NASIL HELALLEŞECEK?”

CHP milletvekilleri Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi 2 kişiyi cezaevinde ziyaret etmişti. Ziyarette tutuklu öğrenci Doğu Demirtaş,  ”Annem Gamze Demirtaş, AK Parti’nin Sarıyer Kadın Kolları İlçe Başkanı. Bir ülkede bir bakan sürekli insanları hedef gösterirse, öğrencilere ‘sapkın’ derse, ‘Teröristleri içeri aldık’ derse, savcılar nasıl özgür karar verecek? Onlar da kendilerini baskı altına hissediyor, tutuklamaması gereken kişileri tutuklamak zorunda hissediyor. Süleyman Soylu, benimle nasıl helalleşecek? Bu kadar öğrenciyle ve aileleriyle ne kadar helalleşecek” diye sormuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin