Odatv’ye BTK tarafından erişim engeli

Odatv internet sitesine erişim engeli getirildiğini açıklandı. Siteye an itibariyle Türkiye’den giriş yapılamazken; giriş yapmaya çalışan kullanıcılar Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) idari tedbir kararı ile karşılaşıyor.

BTK’nın kararı, Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile muhabiri Hülya Kılınç’ın tutuklanmasının ardından geldi.

T24’e konuşan, Barış Terkoğlu’nun avukatı Kazım Yiğit Akalın ise Türkiye’de kararın ilk olduğunu belirterek “Karar için 24 saat önce Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvurulması gerekiyor yani karar dün alınmış. Süreci takipe edeceğiz, yarın Barış Pehlivan’ın ifadesi için adliyede olacağız” dedi.

‘Sessiz, sedasız ve törensiz defnedilen Libya şehidi MİT mensubunun cenaze görüntülerine Odatv ulaştı’ başlıklı haber nedeniyle gözaltına alınan Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu, ve muhabir Hülya Kılınç savcılık ifadelerinin ardından tutuklanmıştı. Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan da soruşturmaya dahil edilirken, yarın 10.00’da Çağlayan Adliyesi’nde ifade vereceği belirtildi.

Habere de erişim engeli gelmişti

Libya’daki operasyonda yaşamını yitiren subayın Manisa’daki cenaze töreniyle ilgili habere İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği erişim engeli getirmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin