Oda TV sürekli tekzip edilen meseleyi tekrar haber yaptı: Perinçek ile görüşmek için 5 milyon dolar yalanı!

Oda TV daha önce defalarca yalanlanan bir konuyu tekrar servis etti. Oda TV, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in “Gülen, Erol Mütercimler Aracılığıyla bana 5 milyon dolar teklif etti” sözleri ile ilgili konuyu tekrar gündeme etirdi. Bu iddianın bizzat Erol Mütercimler aracılığıyla yalanlanmasına rağmen tekrar gündeme getirilmesini manidar bulan Avukat Nurullah Albayrak twitter hesabından, “Erol Mütercimler tarafından; bu iddianın doğru olmadığı, Cemaatin ya da Sayın Gülen’in böyle bir teklifinin olmadığı açıkça söylenmesine rağmen, yeni bir iddiaymış gibi sunulması yeni iftiralar üretememe çaresizliği olsa gerek!” açıklamasını yaptı.

Söz konusu iddiada, dönemin İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Balçiçek İlter ile yaptığı röportajda bir emekli subay tarafından Fethullah Gülen ile görüşmesi karşılığında 5 milyon TL teklif edildiğini ve bu teklifi reddettiğini söylemişti. Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ise Perinçek’i bu ismi açıklamaya davet etmişti. Perinçek kendisine teklifi ileten kişinin Erol Mütercimler olduğunu söyledi. Ancak Mütercimler bunun doğru olmadığını, Perinçek’in kendisini yanlış anladığını belirtmişti.

 

 

1 YORUM

  1. Yalan haberi yapıp ardından da yaygara koparanların en başında odatv geliyor. Sansasyonel olaylarla haberciliği dahi anlamayanların lisansları iptal edilse,siyasilerin medyadaki tahakkümleri bertaraf edilse işte o zaman kim gazeteci kim şarlatan belli olur! Diyasi bir partinin güdümüne giren sözde medya kuruluşları; şu yaşadığımız 5 yılda hiç iyi sınav veremediler.Gün gelip de sisler ayrıştığında şimdi kasılarak medyayı yöneten gazeteci kılıklı şarlatanların gerçeklerle yüzleşmelerine az kaldı…….

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin