O kurslar da tatil edildi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs önlemleri kapsamında özel öğretim kursları, rehabilitasyon merkezleri ve sürücü kurslarının da 16-30 Mart arasında tatil edildiğini açıkladı.

AÇIK ÖĞRETİM SINAVLARI ERTELENDİ

Koronavirüs tedbirlerine bir yenisi daha eklendi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuya ilişkin yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Bildiğiniz gibi koronavirüs önlemleri çerçevesinde tüm süreçlerimizi gözden geçiriyor ve gerekli önlemleri alıyoruz. Bu kapsamda 21 ve 22 Mart tarihlerinde yapılacak ve yaklaşık 3 milyon öğrencinin gireceği, 400 binin üzerinde öğretmenimizin görev alacağı açık öğretim kurumları sınavlarını erteleme kararı aldık. Bu sınavların yurt dışı merkezlerindeki sınavlarını önlem olarak zaten önceden iptal etmiştik. Dolayısıyla bu sınav hem yurt içi hem de yurt dışında söz konusu tarihlerde yapılmayacak.

Arkadaşlarımız bu sınavın ne zaman yapılabileceği ile ilgili çalışmayı da tamamladılar. Eylül ayında yapacağımız ek sınav tarihi ile bu sınavı birleştireceğiz ve ertelenen sınavı eylül ayı içerisinde yurt içi ve yurt dışında aynı tarihlerde yapacağız.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin